Olimpiada młodzieży. Brąz w tenisie stołowym dla zespołu z Chróścic

Z medalami (od lewej): trenerka Marta Lityńska, Sylwia Szlapa i Aleksandra Nowak. fot. Archiwum prywatne
Kadetki Victorii Chróścice zdobyły brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W Ciechanowie zakończyły się finały, a spośród reprezentantek Opolszczyzny najlepiej spisały się w turnieju drużynowym kadetki Victorii Chróścice, grające w składzie: Aleksandra Nowak i Sylwia Szlapa.

W eliminacjach grupowych dziewczęta Victorii wygrały wszystkie mecze, zajmując pewnie 1. miejsce. W decydującej fazie nasz zespół przegrał 0:3 z GLKS Nada-rzyn i 2:3 z GKTS Gdańsk. Sklasyfikowany został na pozycjach 3-4, za które przyznaje się brązowe krążki.

W turnieju deblowym grająca razem para Nowak - Szlapa znalazły się w przedziale miejsc 5-8, a Julia Drzozga (MOKSiR Zawadzkie), której partnerką była Patrycja Paszek (Silesia Miechowice), wywalczyły lokaty 13-16. Miejsca opolskich zawodniczek w klasyfikacji indywidualnej: 13-16. Szlapa, 17-24. Nowak, 25-32. Drzozga.

- Jestem zadowolona z występu swoich zawodniczek, bo ich rywalki, szczególnie te z najlepszej czwórki w turnieju drużynowym, to profesjonalne zespoły, trenujące w specjalnych ośrodkach szkoleniowych - oceniła trenerka, Marta Lityńska. - Do współzawodnictwa dzieci i młodzieży wywalczyliśmy dla opolskiego okręgu dwanaście i pół punktu, czyli najwięcej w historii tej imprezy.

Najwięcej, bo 5,5 "oczka" zdobyła Szlapa, Nowak - 4,5, a Drzozga - 2,5. W punktacji województw opolskie zajęło 12. miejsce, takie same jak Victoria Chróścice wśród startujących 52 drużyn.