Mistrzostwa w makijażu ślubnym odbędą się 10 lutego we Wrocławiu. O tytuł mistrzyni Polski będą się ubiegać 23 wizażystki z całego kraju.

Mistrzostwa Polski w makijażu ślubnym organizowane są podczas Ogólnopolskiego Kongresu Wizażystów Makeup Point we Wrocławiu. Do ścisłego finału zakwalifikowały się 23 wizażystki z całego kraju, przechodząc wcześniejsze eliminacje: prezentując planowaną stylizację oraz portfolio zawodowe.

W tym gronie jest właśnie Sylwia Ożga, wizażystka autorskiego studia Sozga make up z Opola. Podczas finału mistrzostw będzie jednak jeszcze jeden opolski akcent. Każda wizażystka przyjeżdża z modelką, która odzwierciedli jej wizję. Sylwia zaprosiła do współpracy Miss Opola 2018, Kamilę Złośnik.

- Przy wyborze modelki, która zaprezentuje makijaż oraz całą ślubną przygotowaną przeze mnie stylizację, kierowałam się nienaganną cerą oraz umiejętnością pozowania, właśnie dlatego zdecydowałam się na współpracę z Kamilą - opowiada Sylwia Ożga.

Całą finałową stylizację, w jakiej zaprezentuje się modelka, opolska wizażystka przygotowała osobiście. Począwszy od stroju: nowoczesnego kombinezonu, sprowadzanego specjalnie na tę okazję z zagranicy, przez delikatne dodatki i romantyczne upięcie, aż po sam makijaż, wypracowany w opolskim studio Sylwii. Jak będzie wyglądał?

- Jest delikatny. Króluje w nim rozświetlenie cery oraz ciała, usta nude wykończone błyszczykiem z drobinkami oraz rozświetlone powieki. Aby dodać charakteru na dolnej powiece, użyłam cienia w kolorze bordo, podkreślając tym tęczówkę modelki - uchyla rąbka tajemnicy Sylwia.

Izabela Janachowska o trendach ślubnych na 2019 rok