Opole. Centrum wystawienniczo-usługowe w starych magazynach

Artur Janowski
Opole. Centrum wystawienniczo-usługowe w starych magazynachIdeą Centrum DOMEXPO Opole jest zgromadzenie pod jednym dachem usług i  produktów budowlanych oraz firm oferujących  meble i artykuły wyposażenia wnętrz
Opole. Centrum wystawienniczo-usługowe w starych magazynachIdeą Centrum DOMEXPO Opole jest zgromadzenie pod jednym dachem usług i produktów budowlanych oraz firm oferujących meble i artykuły wyposażenia wnętrz archiwum
Stare magazyny na ulicy Kępskiej zamienią się w centrum wystawienniczo-usługowe. Obiekt, który oszacowano na 65 milionów złotych, mamy zobaczyć już w przyszłym roku.

Centrum o powierzchni ponad 15 tysięcy metrów kwadratowych powstanie na trzyhektarowej działce, na której dziś stoi spichlerz zbożowy.

Inwestor nie chce go burzyć, ale uczynić częścią centrum wystawienniczo-usługowego, zaprojektowanego przez  wrocławską pracownię Bożeny Marszałkiewicz i warszawskie biuro Dwuznak Rafała Kolasińskiego.

Ideą Centrum DOMEXPO Opole jest zgromadzenie pod jednym dachem usług i  produktów budowlanych oraz firm oferujących  meble i artykuły wyposażenia wnętrz. Nowy obiekt ma być ciekawym miejscem dla wszystkich osób, które chcą zbudować własny dom, kupić i urządzić mieszkanie, czy przeprowadzić jego remont. W obiekcie byłyby też powierzchnie wystawowe, sale konferencyjne.

Zobacz: Co się dzieje z Centrum Wystawienniczo-Kongresowym budowanym przez miasto Opole

- Uważamy, że nawet w największych miastach Polski brakuje atrakcyjnych powierzchni wystawienniczo-handlowych umożliwiających zarówno  producentom, jak i małym, rodzinnym firmom, prezentację swojej oferty - mówi Artur Braniec, przedstawiciel spółki DomExpo, która chce budować takie obiekty nie tylko w Opolu, ale Warszawie i  Wrocławiu. - Centrum ma być miejscem integrującym branżę budowlano-wnętrzarską. Nieprzypadkowo planujemy sale konferencyjne, czy miejsce dla pracowni projektowych i inkubatora nowych technologii budowlanych.

Zobacz: Firmy w strefie ekonomicznej w Opolu

W Zakrzowie na razie o inwestycji niewiele się mówi, a jeśli już to tylko dobrze. - Ten teren trafił w prywatne ręce wiele lat temu i fajnie, że jest wreszcie jest szansa na  jego ożywienie - przyznaje  Stanisław Łągiewka, przewodniczący rady dzielnicy. - Zakrzów od  kilka lat zmienia się z dzielnicy przemysłowej w usługowo-handlową i  taki obiekt wpisuje się w tę tendencję, może stać wizytówką dzielnicy. Dlatego podpisuję się pod nim obiema rękami i mam nadzieję, że gdy już powstanie, przyciągnie do  nas nie tylko kupujących, ale może także nowych mieszkańców.

Obecnie trwa już kompletowanie najemców, a inwestor przewiduje, że obiekt zostanie otwarty w połowie 2013 roku. W centrum ma pracować około 300 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska