Pomysł na założenie miejskiej pasieki narodził się dzięki współpracy pszczelarza Michała Laska oraz Fundacji Odzyskaj Środowisko, zajmującej się edukacją ekologiczną i recyklingiem.
Głównym celem tego projektu jest przekazanie mieszkańcom Opola wiedzy na temat ochrony środowiska i potrzeby pielęgnowania przyjaznych pszczół. Ule, wykonane częściowo z bębnów od pralek, stanowią symboliczne przypomnienie o istotnej roli pszczół w naszym ekosystemie, a także o konieczności dbania o przyrodę.
Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko podkreśla, że edukacja jest kluczowa w działaniach na rzecz środowiska.
- Chcemy pokazać mieszkańcom Opola, że dbałość o naszą planetę powinna być wspólnym priorytetem. Dlatego przygotowaliśmy warsztaty ekologiczne, które będą połączone z degustacją lokalnego miodu i produktów pszczelich – podkreśla Rodkiewicz.
Pasieka na dachu Centrum Usług Publicznych składa się z pięciu wyjątkowych uli, w których żyje kilkadziesiąt tysięcy pszczół rasy kraińskiej. Dla pszczół zostały także przygotowane poidełka, które zapewniają im dostęp do świeżej wody. Całość pasieki uzupełniają tablice edukacyjne, stworzone z elementów elektrycznych śmieci, na których znajdują się fascynujące informacje o życiu pszczół oraz praktyczne wskazówki dotyczące postępowania z elektrośmieciami.
- Jestem przekonany, że pszczoły krainki w Opolu będą się wspaniale czuły na dachu Centrum Usług Publicznych, a jesienne miodobranie zaskoczy nas swoją obfitością – dodaje pszczelarz Michał Lasek.

NaM - Podlaskie ligawki
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?