Opolska Marka

Redakcja
Opolska Marka 2010 - 16 przedsiębiorstw i instytucji z Opolszczyzny nagrodzonych w konkursie.

Oto lista nagrodzonych Opolską Marką 2010:

 

opolskamarka

 

Duże przedsiębiorstwa:

  • KATEGORIA PRZEDSIĘBIORSTWO - NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.
  • KATEGORIA USŁUGA - Usługi edukacyjne i badawcze - Uniwersytet Opolski
  • KATEGORIA USŁUGA SPECJALISTYCZNA - Montaż kotłów parowych na parametry nadkrytyczne - Przedsiębiorstwo Modernizacji Urządzeń Energetycznych REMAK S.A.
  • KATEGORIA PRODUKT - Carmen bombonierka 183g - Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych „ODRA” S.A. Brzeg
  • KATEGORIA PRODUKT SPECJALISTYCZNY - Produkt: AdBlue® - produkt chroniący środowisko - ZAK SA

Małe i średnie przedsiębiorstwa:

  • KATEGORIA PRZEDSIĘBIORSTWO - Nowoczesne Technologie Produkcji S.A., Kędzierzyn-Koźle
  • KATEGORIA EKSPORT - Farby flexograficzne wodne i alkoholowe, klisze fotopolimerowe, wykrojniki płaskie i rotacyjne dla przemysłu opakowaniowego, usługi graficzne - Chespa Krapkowice
  • KATEGORIA USŁUGA - usługi cateringowe - P.G.H. Gastropol Sp. z o.o. w Opolu
  • KATEGORIA USŁUGA SPECJALISTYCZNA - Specjalistyczne usługi laboratoryjne i ekspertyzy w zakresie ochrony środowiska świadczone przez Laboratorium Pomiarów Przemysłowych ICIMB IMPIŚ Opole - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Inżynierii Materiałowej, Procesowej i Środowiska w Opolu
  • KATEGORIA PRODUKT - Masło ekstra z Olesna - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie
  • KATEGORIA PRODUKT SPECJALISTYCZNY - Platerowane wybuchowo tytanem elementy - Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet Gałka, Szulc Sp. j. - Opole

Wyróżnienia jury:

  • KATEGORIA PRODUKT - Chleb dożynkowy - Piekarnia Wodnicki Andrzej Wodnicki
  • KATEGORIA USŁUGA - Tworzenie i rozpowszechnianie programu regionalnego radia publicznego - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Opolu „PRO FM” S.A.
  • KATEGORIA USŁUGA SPECJALISTYCZNA - Usługi edukacyjne – kształcenie w zakresie ponadgimnazjalnym - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu

Wyróżnienia mieszkańców i czytelników nto:

  • KATEGORIA PRODUKT - Naleśnik francuski - Smażalnia Naleśników „Grabówka”  z Opola - Anna Czerwińska
  • KATEGORIA USŁUGA - Szkiełkowanie stali nierdzewnej i aluminium - AR-MASZ Arkadiusz Kinder ze Strzelec Opolskich

W tym roku w plebiscycie mieszkańców Opolskiej Marki 2010 oddano 2441 głosów, z czego 539 właśnie na naleśniki z Grabówki. Ar-Masz zebrał 206 głosów.

Głosowali oni m.in. wypełniając kupony drukowane w Nowej Trybunie Opolskiej.

Nagrody wyróżnionym wręczał Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny Nowej Trybuny Opolskiej.

Józef Sebesta, marszałek województwa opolskiego ma nadzieję, że tegoroczni laureaci będą najlepszymi ambasadorami dobrej jakości, solidności i nowoczesności województwa opolskiego.

-------------------------------------------------------------------------------------

„Opolska Marka 2009”. 12 firm nagrodzonych przez konkursowe jury i w plebiscycie przez mieszkańców. Oto lista nagrodzonych:

opolska marka

I. Sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw

  1. Kategoria Eksport: Protec z Chróścic – producent m. in. haków i podpór montażowych do kolektorów i baterii solarnych. Produkcja eksportowana jest do krajów Unii Europejskiej.
  2. Kategoria Przedsiębiorstwo i Kategoria Produkt Specjalistyczny: Stegu z Jełowej – rodzinna firma powstała w 1994 roku, producent kamienia dekoracyjnego, płytek, narożników cegło- i kamieniopodobnych, ręcznie formowanych płytek o niepowtarzalnych wzorach. Firma zatrudnia 210 osób, eksportuje do Kanady, Kazachstanu, USA, Norwegii, Francji. Oddzielną statuetkę otrzymała też za marseille – kamień dekoracyjny z betonu najwyższej klasy, o niezwykłych kolorach i fakturze.
  3. Kategoria produkt: PPHU LUMAR Lucjan Walkowicz z Byczyny, producent słodyczy (głównie wafli), które wysyłane są m. in. do Emiratów Arabskich, USA, Korei Płd, Chin, Iranu, Tajlandii i niemal całej Europy.
  4. Kategoria Usługa: Drukarnia Opolgraf w Opolu, jedna z czołowych polskich drukarni, producent około 8 mln książek rocznie i 1700 tytułów. Jako pierwsza w kraju zastosowała nowoczesną metodę oklejania książek klejem PUR, pierwsza też wprowadziła program służący do zdalnego zatwierdzania materiałów do druku.
  5. Kategoria Usługa Specjalistyczna: Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie –przychodnia z 9 poradniami specjalistycznymi, wyposażona w wysokiej jakości sprzęt medyczny, na specjalistyczne zabiegi czeka się maksymalnie dwa tygodnie.

II. Sektor Dużych Przedsiębiorstw

  1. Kategoria Eksport: PMUE REMAK SA w Opolu – firma specjalistyczna zajmująca się montażem, modernizacją i remontami urządzeń energetycznych, działa od 1970 roku, Świadczy usługi w całej Unii Europejskiej.
  2. Kategoria Przedsiębiorstwo: Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA w Kędzierzynie – Koźlu – jeden z największych w kraju producentów chemicznych. Jego oferta skierowana jest do sektora rolnictwa, branży budowlanej, przetwórstwa chemicznego i firm produkujących tworzywa sztuczne. Zatrudnia 1700 osób, a spółki w grupie kapitałowej należącej do ZAK zatrudniają łącznie 700 osób.
  3. Kategoria Produkt: PWC Odra SA w Brzegu – przedsiębiorstwo produkuje słodycze od 1946 roku, a od 17 lat jest spółką pracowniczą. Należy do największych w kraju przedsiębiorstw cukierniczych. Firma otrzymała „Opolską Markę” za czekoladki „Bon Ton” – każdy z wytłoczonych w czekoladzie symboli: fortepian, skrzypce, harfa i trąbka mają inny smak – orzecha, cappuccino, amaretto i hawaii magic.
  4. Kategoria Produkt Specjalistyczny: Lesaffre Polska SA z Wołczyna – producent drożdży oraz dodatków piekarskich. Wołczyńska fabryka należy do najnowocześniejszych zakładów w Europie produkujących drożdże. Nowością w ofercie firmy są drożdże w płynie o nazwie „Kastalia”, dostarczane do klienta wraz z lodówką i specjalnym dozownikiem.
  5. Kategoria Usługa: Konsalnet Inowopol w Opolu, firma zajmująca się ochroną osób, mienia, monitorowaniem obiektów i konwojowaniem wartościowych przesyłek, zatrudnia 1512 osób, w tym 80 proc. załogi to niepełnosprawni. W roku ubiegłym nie miała ani jednej reklamacji ze strony klientów.
  6. Kategoria Usługa Specjalistyczna: Odnowa spółka z Opola – prowadzi przychodnię o profilu medycznym i rehabilitacyjnym o szerokim zakres usług medycznych, posiada własne laboratorium analityczne oraz szereg gabinetów specjalistycznych. W 2000 roku zdobyła certyfikat „Przychodni Roku” na Najlepszy Niepubliczny ZOZ.

Mieszkańcy województwa opolskiego w przeprowadzonym plebiscycie najwięcej głosów oddali na kołocz śląski zgłoszony przez Konsorcjum Producentów Kołocza Śląskiego oraz zabiegi w gabinecie fizjoterapii świadczone przez Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie.

opolska

Józef Sebesta, marszałek województwa opolskiego:

- Konkurs „Opolska Marka” wspiera i promuje najlepszych z najlepszych. Zależy nam, by znak ten był przepustką na najbardziej wymagające rynki, a atuty ich posiadaczy zostały docenione. „Opolska Marka” staje się synonimem czegoś wyjątkowego, co zrodziło się w naszym regionie.

 

 

 

Gala konkursu odbyła się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego 5 marca 2010 r.

--------------------------------------------------------------------------------------

OPOLSKA MARKA 2009

Po raz siódmy samorząd województwa (urząd marszałkowski) organizuje konkurs dla firm z regionu.

opolska marka

Tytuł Opolskiej Marki i statuetki przyznawane są w czterech kategoriach:

  • eksport,
  • produkt (z podziałem na produkt i produkt specjalistyczny),
  • usługa (taki sam podział).
  • przedsiębiorstwo.

Laureatów wybiera 17-osobowe jury (przedstawiciele samorządu gospodarczego, eksperci, urzędnicy), które spotkało się po raz pierwszy w środę.

Zwycięzców poznamy w marcu. - W tym roku przyznamy tylko pierwsze miejsca, bez wyróżnień, a firmy dodatkowo będą punktowane za zdobywanie dofinansowania unijnego z regionalnego programu - wyjaśnia Sabina Gorzkulla - Kotzot zastępca dyrektora Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

- Zaletą naszego konkursu jest to, że firmy nie muszą nic płacić za udział. Najlepsi zyskują, oprócz statuetki, możliwość promocji na targach i misjach gospodarczych, w których uczestniczy województwo. To szczególnie cenne dla małych i średnich firm - ocenia Sabina Gorzkulla-Kotzot.

Mieszkańców regionu zapraszamy do udziału w plebiscycie towarzyszącym konkursowi.

Opolanie wybierają najlepszy, ich zdaniem, produkt lub usługę. Swój głos oddają na kuponach, które do 19 lutego będziemy zamieszczali w Nowej Trybunie Opolskiej.

Tutaj: LISTA PRODUKTÓW I USŁUG, na które mogą głosować mieszkańcy.

Wypełnione kupony należy przesyłać do urzędu marszałkowskiego. Dla uczestników konkursu przewidziano nagrody rzeczowe.

Edyta Hanszke



OPOLSKA MARKA 2008 

W tym roku o tytuły walczyły 32 firmy z 53 zgłoszeniami. Była to szósta edycja konkursu organizowanego przez opolski urząd marszałkowski.

opolska marka

Podczas uroczystej gali w Filharmonii Opolskiej, Wojciech Nowak, prokurent firmy z Zawadzkiego odbierał statuetkę i dyplom Opolskiej Marki za produkt specjalistyczny w grupie małych i średnich przedsiębiorstw.

Jury konkursu doceniło chłodnicę, produkowaną przez Energo-Silesię, wykorzystywaną w dużych transformatorach stosowanych w energetyce zawodowej.

Dwie statuetki trafiły do kolekcji nagród Zakładów Azotowych Kędzierzyn - w kategorii przedsiębiorstw dużych za eksport i dla przedsiębiorstwa.

- To dowartościowanie naszych działań i podkreślenie naszej pozycji w regionie, w którym jesteśmy przecież dobrze znani - komentował prezes Krzysztof Jałosiński.

Józef Sebesta, marszałek województwa podczas gali podkreślał, że mocne strony regionu to przemysł chemiczny, branża budowlana i meblarstwo, a przyszłością jest rozwój przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej, bazujących na wysokiej klasy opolskim rolnictwie.

- Chcemy budować wizerunek regionu dynamicznego i otwartego - mówił marszałek.

Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny Nowej Trybuny Opolskiej razem z marszałkiem województwa wręczyli nagrody laureatom plebiscytu czytelników i internautów na produkt i usługę. Zwyciężyły strucel z makiem produkowany w Kujakowicach Górnych przez Kłos i usługi biblioteki z Gogolina.

Edyta Hanszke

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska