Opolszczyzna. Na szkolenia zapraszają również uczelnie

Anna Grudzka [email protected] 77 32 597
Kursy, szkolenia i warsztaty oferuje dziś wiele uczelni. (fot. Sławomir Mielnik)
Kursy, szkolenia i warsztaty oferuje dziś wiele uczelni. (fot. Sławomir Mielnik)
Dyplom uczelni wyższej to teraz za mało. Aby lepiej odnaleźć się na rynku, warto zdobyć dodatkowe uprawnienia. Kursy prowadzą opolskie uczelnie.

Kształcenie w XXI wieku polega na tym, żeby ciągle się specjalizować, być ekspertem w danej dziedzinie, ciągle zdobywać konkretne mierzalne umiejętności.

Zobacz: Opolszczyzna kusi bogatą ofertą kursów zawodowych

Dlatego coraz więcej uczeni poszerza swoje oferty o różnego rodzaju szkolenia. Przodują w tym szkoły niepubliczne.

Jest wśród nich do nich Wyższa Szkoła Bankowa i Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji

- Ze szkoleń zaproponowanych przez WSB korzystać mogą nie tylko studenci uczeni, ale również osoby spoza niej - mówi Krzysztof Sławiński, pełnomocnik kanclerza ds. PR Wyższej Szkole Bankowej w Opolu. - Z otwartymi warsztatami chętnie jeździmy do szkół ponadgimnazjalnych czy firm - dodaje.

Tylko w tym roku uczelnia przeprowadziła ich ponad 70. Były wśród nich takie tematy jak: wizerunek a osobowość i pozycja społeczna; sztuka przemawiania słowem i ciałem; budowanie wizerunku w wystąpieniach publicznych; za szkłem telewizora, czyli jak kreować swój wizerunek w mediach; motywacja zespołu kluczem do jego sukcesu; jak zostać dobrym managerem; sztuka skutecznej negocjacji; zarządzanie konfliktem w zespole; stres ma wielkie oczy - kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych.; asertywność ma wiele twarzy - techniki wyrażania siebie w praktyce.

Szkolenia organizowane przez WSB są bezpłatne. Aby dowiedzieć się więcej, można zadzwonić pod numer 77 40 19 423.

- Specjalizujemy się w szkoleniach biznesowych tzw. miękkich oraz tematycznych. Można się u nas dowiedzieć nie tylko tego, jak zostać dobrym menedżerem czy jak radzić sobie ze stresem. Uczymy równeż savoir-vivre’u, czyli jak nie najeść się wstydu przy stole - mówi Sławiński.

Wszystkie osoby biorące udział w szkoleniu po jego zakończeniu dostają certyfikaty. Warto je zbierać, bo mogą być przydatne w trakcie szukania pracy.

Większość szkoleń organizuje biuro karier oraz centrum doradztwa dla studentów. Lekcje przedsiębiorczości prowadzi także Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Szkolenia przeprowadza także Inkubator Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Opolskim.

Zobacz: Zadbaj o swoje papiery. Zaświadczenia o kursach są ważne

- Zajęcia będą dotyczyły szeroko pojętej przedsiębiorczości, zakładania własnej działalności gospodarczej, spin off, czyli firm tworzonych poza uczelnią - mówi Marcin Miga, rzecznik UO. - Wszystkie szkolenia pojawiają się na bieżąco na stronie AIP-u - dodaje.

WSZiA aktualnie organizuje szkolenia menadżerskie

Chodzi w nich o to, aby swoje umiejętności kierownicze przećwiczyć w praktyce. Uczestnicy tych warsztatów zdobywają wiedzę z zakresów takich jak: zakładanie własnej firmy, ABC przedsiębiorczości, idealny biznesplan, prezentacja, negocjacje, sposoby radzenia sobie ze stresem.

- Projekt jest skierowany do ludzi związanych z uczelnią: studentów, absolwentów, pracowników naukowych i administracyjnych - mówi Joanna Żurawska, kierownik projektu.

Realizuje go Opolskie Centrum Badań Regionalnych przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Druga tura warsztatów rozpoczyna się w październiku.

- To, co wyróżnia nasze warsztaty od innych, to możliwość udziału pod koniec projektu w eksperymencie naukowym, który pozwoli przećwiczyć zdobyte w praktyce umiejętności - mówi Joanna Żurawska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska