Ósme zwycięstwo Gwardii Opole stało się faktem

Michał Piech zdobył siedem bramek.
Michał Piech zdobył siedem bramek. Sławomir Jakubowski
Piłkarze ręczni I-ligowca kontynuują doskonałą serię. Tym razem wygrali w Piekarach Śląskich 27-25.

Olimpia Piekary Śląskie - Gwardia Opole 25-27 (10-15)
Olimpia: Kowalczyk, Zaborowski - Ogórek 1, Biernacki 4, Smolin 2, Chojniak 3, Piec, Pakuła 4, Jerchel 2, Rosół 3, Tatz 6, Kempys.
Gwardia: Donosewicz, Galoch - Zajączkowski, Knop 1, Gradowski 5, Baran 6, Matyszok 2, Ogorzelec, Bujak 1, Drej, Piech 7, Zadura 2, Zych 1, Kostrzewa 2.

Do 18. min spotkanie było wyrównane, ale wówczas gospodarze uzyskali dwubramkowe prowadzenie. Kolejne minuty były jednak popisem gry defensywnej gwardzistów, którzy wyprowadzali szybkie akcje kończone przez Andrzeja Matyszoka i Bogumiła Barana. Swoje dorzucił Michał Piech, który w ostaniej minucie mógł z rzutu karnego dać Gwardii prowadzenie 16-10.

Po przerwie zaczęło się od trafienia Mateusza Kostrzewy, ale potem gospodarze zagrali agresywnie w obronie, ograniczyli do minimum szybkie kontry rywali i w 42. min doprowadzili do stanu 15-17. Kiedy w 58 min Łukasz Gradowski rzucił na 26-23, wydawało się, że już nic się nie wydarzy. Tymczasem na 30 sekund przed końcem spotkania Olimpia traciła tylko bramkę, a na dodatek miała piłkę. W tym momencie świetnie zachował się Kostrzewa, który zanotował przechwyt, po którym dograł do Barana, a ten postawił kropkę nad "i".