Ostatni mecz w sezonie na korzyść Dremanu Opole Komprachcice

Paweł Sładek
Dreman Opole Komprachcice zakończył sezon zwycięstwem.
Dreman Opole Komprachcice zakończył sezon zwycięstwem. Wiktor Gumiński
Dreman Opole Komprachcice wygrał w ostatnim meczu sezonu z AZS-em UW Darkomp Wilanów 5:2, przypieczętowując tym samym 4. miejsce w lidze. Tomasz Lutecki zapisał się w historii Statscore Futsal Ekstraklasy za sprawą dwóch goli w sobotnim meczu.

Tygrysy rozpoczęły spotkanie najlepiej jak tylko się dało, czyli do bramki Tomasza Luteckiego. Goście nie pozostawali jednak dłużni, bo za sprawą Michała Rabieja odpowiedzieli zaledwie pięć minut później. Trafienie było dla nich wodą na młyn, bo chwilę później Rabiej ustrzelił dublet.

Dreman usiłował odrobić straty, co udało się trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Autorem bramki był Andre Luiz. Niemniej chwilę przed doprowadzeniem do remisu, z boiska został wykluczony Kamil Wójcik. Była to pierwsza czerwona kartka w tym meczu, a natężenie agresji miało miejsce w drugiej połowie, kiedy do szatni zostali skierowani również Vinicius Teixeira, Maciej Pikiewicz i Witalij Lisniczenko.

Nerwy podziałały deprymująco jedynie na Akademików, którzy po przerwie nie zdołali zaliczyć choćby jednego gola. Dreman przeważał i, co ważniejsze, był skuteczny w swoich poczynaniach, przez co w drugiej połowie strzelił trzy gole, zamykając rywalizację w tym sezonie.

Godnym odnotowania jest fakt, że dwa gole Tomasza Luteckiego zapewniły mu koronę króla strzelców Statscore Futsal Ekstraklasy, z dorobkiem 33 goli. Tym samym Lutecki zaliczył już 100 trafień w ramach futsalowej elity.

Dreman Opole Komprachcice – UW Darkomp Wilanów 5:2 (2:2)
Bramki: 1:0 Lutecki – 1., 1:1 Rabiej – 6., 1:2 Rabiej – 9., 2:2 Luiz – 17., 3:2 Chuva – 27., 4:2 Lutecki – 32., 5:2 Szypczyński – 35.
Dreman: Burduja, Migoń, Lach – Dudek, Skrok, Glinka, Lutecki, Czech, Andre Luiz, Iwanow, Grzywa, Opatowski, Fil, Sanchez, Chuva, Elsner, Barysz, Staroń, Pinto, Teixeira, Szypczyński.
AZS: Mianowicz, Wójcik – Wielgus, Klaus, Lifanow, Starek, Marcinkowski, Pikiewicz, Żebrowski, Offert, Piwowarczyk, Dobkowski, Rabiej, Wójcik, Wielgat, Buczek, Lisniczenko, Górzyński, Golik, Opatowski.