PGNiG Superliga. Zdecydowane zwycięstwo Gwardii Opole nad Torusem Wybrzeżem Gdańsk

Piłkarze ręczni Gwardii nie dali żadnych szans rywalom z Gdańska.
Piłkarze ręczni Gwardii nie dali żadnych szans rywalom z Gdańska. Wiktor Gumiński
W rozgrywanym awansem spotkaniu 11. kolejki PGNiG Superligi, Gwardia Opole wygrała na wyjeździe z Torusem Wybrzeżem Gdańsk 36:21.

Opolanie niepodzielnie dyktowali warunki rywalizacji praktycznie przez cały mecz. Dla ich rywali był to pierwszy od dłuższego czasu występ ligowy i było po nich widać, że nie doszli jeszcze w pełni do siebie po problemach związanych z koronawirusem. Całkiem niedawno przeżywali je również gwardziści, ale podobnie jak w ubiegłotygodniowym starciu z Sandrą Spa Pogonią Szczecin (zwycięstwo 28:21) potwierdzili oni, że zupełnie zapomnieli już o kłopotach ze zdrowiem.

W Gdańsku szczypiorniści z Opola ze spokojem kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, odkąd objęli prowadzenie 7:3. W ich szeregach znakomicie w bramce spisywał się Adam Malcher, którego skuteczne interwencje umożliwiały wyprowadzanie kolejnych szybkich ataków jego kolegom z pola. Efekt był taki, że jeszcze przed przerwą Gwardia w pewnym momencie prowadziła już 15:8 i tą siedmiobramkową zaliczkę dowiozła już aż do półmetka.

Jedynym fragmentem, w którym podopieczni trenera Rafała Kuptela nieco obniżyli loty był pierwszy kwadrans drugiej odsłony. Zaraz na jej początku, z gradacji kar, czerwoną kartkę otrzymał Michał Milewski. To zbiegło się w czasie z lepszą postawą gospodarzy, w których szeregach wyróżniali się bramkarz Artur Chmieliński oraz Brazylijczyk Leonardo Comerlatto. W dużej mierze ich starania sprawiło, że w 43. minucie Gwardia wygrywała "tylko" 20:16.

Po przerwie na żądanie opolski zespół nie tylko nie dał już sobie zrobić krzywdy, ale wręcz raz jeszcze mocno podkręcił tempo. Szybko odzyskał siedem bramek przewagi, a później raz po raz punktował dużo ryzykujących, nie mających nic do stracenia gdańszczan, ostatecznie zwyciężając różnicą aż 15 trafień.

Torus Wybrzeże Gdańsk - KPR Gwardia Opole 21:36 (11:18)
Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski, Wodziński - Comerlatto 6, Kosmala 4, Powarzyński 3, Gądek 2, Jachlewski 2, Papaj 2, Leśniak 1, Gavidia 1, Janikowski 1, Woźniak, Stojek, Adamczyk, Filipowicz.
Gwardia: Malcher, Balcerek - Kawka 7, Zarzycki 6, Działakiewicz 6, Mauer 5, Jankowski 3, Morawski 3, Fabianowicz 2, Klimków 2, Milewski 1, Sosna 1, Stefani, Lemaniak, Kucharzyk.
Kary: Wybrzeże - 8 min., Gwardia - 12 min.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani