Pierwszy mecz i od razu pierwsze zwycięstwo ASG Stanley Futsal Team Brzeg w 1 lidze

Paweł Sładek
GKS Futsal Nowiny – ASG Stanley Futsal Team Brzeg 2:4
GKS Futsal Nowiny – ASG Stanley Futsal Team Brzeg 2:4 Oliwer Skrzypnik
Jak rozpoczynać przygodę na wyższym szczeblu rozgrywkowym, to z impetem! ASG Stanley Futsal Team Brzeg pokonał GKS Futsal Nowiny 4:2.

Jeszcze nie tak dawno temu brzeżanie przygotowywali się do wyzwań 2 ligi, a tu po wygranych barażach przyszedł również czas na pierwsze zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy. W premierowym pojedynku po awansie Futsal Team okazał się lepszy od GKS-u, choć na to zwycięstwo goście z Opolszczyzny musieli solidnie zapracować.

Do przerwy na tablicy wyników widniał bowiem remis 1:1. Wynik otworzyli gospodarze, ale nie minęło nawet kilka minut, a przyjezdni już doprowadzili do remisu. W drugiej połowie sytuacja się odwróciła – najpierw futsalówkę w bramce rywala umieścili zawodnicy Artura Adasika, a następnie trafieniem odpowiedzieli ich rywale.

Jednak tym razem więcej do powiedzenia miał zespół gości, bowiem w 17. minucie znów wyszli na prowadzenie, a minutę później podwyższyli je o jeszcze jednego gola, potwierdzając tym samym swoją wyższość.

GKS Futsal Nowiny – ASG Stanley Futsal Team Brzeg 2:4 (1:1)
Bramki (Brzeg): Suchodolski (2 bramki), Dykus, Matejko
Futsal Team: Krzyśka – Kędra, Matejko, Suchodolski, Opatowski, Antos, Ożóg, Rabanda, Kucharski, Yaremchuk, Dykus