Piłka ręczna. Sukces TOR-u na koniec ligi

Natalia Staszkiewicz
Natalia Staszkiewicz Sławomir Jakubowski
2-ligowy zespół z Dobrzenia Wielkiego pewnie wygrał w Olkuszu 36-25, a czternaście bramek zdobyła Natalia Staszkiewicz.

Zajmujące ostatnie miejsce w tabeli rezerwy ekstraklasowego SPR-u nie sprawiły naszym zawodniczkom trudności. Od pierwszej minuty TOR dawał popis gry, a pierwszoplanową rolę grała Natalia Staszkiewicz. Jej pierwsze cztery trafienia - z 14 jakie zanotowała w sobotę - obok świetnej obrony i skutecznych rzutów koleżanek sprawiły, że nasz zespół mecz zaczął od prowadzenia 9-0 i właściwie w tym momencie wszystko było już jasne.

Patrycja Wróbel skapitulowała po raz pierwszy dopiero po kwadransie, a od tego momentu walka była już w miarę wyrównana. Miejscowe jednak częściej się myliły i w efekcie do przerwy przegrywały 6-18.

W drugiej części ambitnie grające olkuszanki znacznie poprawiły skuteczność, ale nasze też nie broniły już z tak wielkim zaangażowaniem. SPR stać było na zniwelowanie dystansu do dziewięciu bramek. Na pięć minut przed końcem przegrywał bowiem 23-32, ale nasze trafiły na koniec dwa razy z rzędu i przypieczętowały zwycięstwo w ostatnim występie w tym sezonie.

SPR II Olkusz - TOR Dobrzeń Wielki 25-36 (6-18)
TOR Dobrzeń: Wróbel, Wrzodek - Drej 1, Olfans, Staszkiewicz 14, Kurpiella 3, Koc 2, Marciniszyn 1, Danowska 1, Górka 4, Bielang, Czyż 4, Zajączkowska 6. Trener Jerzy Lichosik.