Piłkarska IV liga: Sparta Paczków - Pogoń Prudnik 1-4

O piłkę walczą: Damian Szafarski (z tyłu) i Kamil Masternak.
O piłkę walczą: Damian Szafarski (z tyłu) i Kamil Masternak. Sławomir Jakubowski
Niżej notowani goście, już do przerwy zapewnili sobie wygraną, aplikując miejscowym cztery bramki.

Już pierwsza składna akcja przyjezdnych przyniosła im prowadzenie. Łukasz Mazur dośrodkował w pole karne, a Marcin Rudzki wygrał walkę bark w bark z obrońcą, tyle że piłka trafiła do Masternaka, który uderzył z siedmiu metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Była 7. minuta, a po upływie kolejnych siedmiu walcząca o utrzymanie Pogoń prowadziła 2-0. Tym razem Mazur zdecydował się na strzał. W 38. min bramkę w stylu “stadiony świata", uderzeniem z 16 metrów zdobył Rudzki.

Minutę później miejscowych dobił całkowicie Mazur, który trafił do siatki po raz czwarty. Fatalnie skiksował w tej sytuacji Jasiok, który chcąc wybić futbolówkę, podał ją będącemu dwa metry od niego Mazurowi.
Na katastrofalną grę swoich podopiecznych zareagował trener Marcin Krótkiewicz, dokonując w przerwie trzech zmian. - Musiałem podbudować swoich chłopaków - zaznaczał M. Krótkiewicz. - Co można innego powiedzieć przy wyniku 0-4? Jak na cztery bramki, trzy strzela się sobie praktycznie samemu, to trudno wymagać, aby założenia, które przed spotkaniem sobie założyliśmy były realizowane.

Druga część gry wyglądała już znacznie lepiej w wykonaniu gospodarzy i wśród ich zwolenników nie brakowało opinii, że ustawienie wyjściowe drużyny powinno być inne. Wszyscy czterej zawodnicy, którzy weszli z ławki, to bowiem gracze z dotychczasowej podstawowej “jedenastki". Lepsza gra dała jednak tylko bramkę honorową, którą na swoje konto zapisał Szafarski.

Sparta Paczków - Pogoń Prudnik 1-4 (0-4)
0-1 Masternak - 7., 0-2 Mazur - 14., 0-3 Rudzki - 38., 0-4 Mazur - 39., 1-4 Szafarski - 49.
Sparta: Kowalczyk - Bierut, Kolasa (60. Szwarga), Jasiok (46. Śleziak), Dechnik - Szafarski, Markowski, Jędrocha (46. Robak), Niziołek (46. Ł. Krótkiewicz) - Fluder, Michałowicz. Trener Marcin Krótkiewicz
Pogoń: Roskosz - Pietruszka, Paweł Wesołowski, Kobiałka, Wójtowicz - Masternak (75. Zając), Gnoiński (90. Piotr Wesołowski), Wicher (84. Scholz), Dziwisz - Rudzki, Mazur. Trener Dariusz Przybylski
Sędziował Artur Chudala (Opole). Żółte kartki: Dechnik, Michałowicz, Robak - Paweł Wesołowski, Dziwisz, Wojtowicz, Rudzki. Czerwone kartki: Michałowicz (90. za dwie żółte) - Rudzki (74. za dwie żółte). Widzów 150.