Pływacy z Dobrodzienia zaliczyli świetny start

Pływaczki Vego Dobrodzień mogą być zadowolone ze swoich ostatnich startów.
Pływaczki Vego Dobrodzień mogą być zadowolone ze swoich ostatnich startów. Klubowe
W Legnicy zorganizowano VII zawody pływackie o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego. W zawodach mogli startować zawodnicy w wieku 10-16 lat.

Udział wzięli między innymi reprezentanci sekcji pływackiej Vega Dobrodzień, którzy zanotowali bardzo udane starty indywidualne oraz drużynowe, zdobywając ostatecznie 23 medale, w tym 9 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych. Ostatecznie nasz klub w klasyfikacji medalowej zawodów zajął wysokie 2. miejsce na 16 sklasyfikowanych klubów, ustępując jedynie ekipie pływaków z Juvenii Wrocław.

Do sukcesu medalowego znacznie przyczyniły się dziewczęta, które zdobyły 13 medali, w tym jeden w konkurencjach sztafetowych. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Marta Rakowska wśród 11-latek i Zuzanna Jonczyk wśród 12-latek. Każda z nich w swoich trzech startach indywidualnych, trzy razy stała na najwyższym stopniu podium. Ponadto, dzięki osiągniętym wynikom indywidualnym Rakowska zdobyła Puchar Prezesa DOZP dla najlepszej zawodniczki zawodów w swojej kategorii wiekowej, a tym samym zapewniła uzyskanie tytułu najlepszego trenera swojemu klubowemu opiekunowi Olegowi Pyrogowi.

Bardzo dobry start w zawodach zanotowała także zawodniczka Katarzyna Klama, która również zdobyła 3 medale (1 srebrny i 2 brązowe), a Alicja Jonczyk sięgnęła po srebro i brąz. Dorobek poprawiła srebrem Laura Oliwa. Dobre starty poszczególnych zawodniczek pozwoliły dobrze rokować przed startem w konkurencji drużynowej. Sztafeta dziewcząt w składzie Z. Jonczyk, Klama, Alicja Jonczyk i Rakowska zdobyła brązowy medal na dystansie 4x50m stylem zmiennym.

Chłopcy z Vegi wywalczyli 10 medali, uwzględniając także srebro w konkurencji sztafetowej. Najlepiej zaprezentował się Jonasz Badura, który na trzech dystansach zdobył gwa złote i srebrny krążek. Dominik Kolecek wrócił z pierwszym i drugim miejscem, a Patryk Krawiec również dwukrotnie stawał na podium (1. i 3. lokata). Dorobek medalowy powiększyli Marek Wąsik z medalem srebrnym i Arkadiusz Borkowski z brązowym. Sztafeta chłopców w składzie Badura, Krawiec, Kolecek i Borkowski po emocjonującym wyścigu zdobyła srebrno na 4x50m stylem zmiennym, uznając jedynie wyższość ekipy z Juvenii Wrocław.

W zawodach udział wzięło 325 zawodników z 16 sekcji i klubów sportowych.