Pływacy z klubu Start Opole przywieźli z Bruntala medale

Anna Grudzka
Pływacy Startu Opole na zawodach w Bruntalu.
Pływacy Startu Opole na zawodach w Bruntalu. Archiwum klubu
Aż 14 krążków zdobyli młodzi opolanie podczas międzynarodowych zawodów pływackich w czeskim Bruntalu.

Zmagania miały charakter pięcioboju pływackiego, a wzięło w nich udział m. in. 20 zawodników z roczników od 2009 do 2003 z klubu Start Opole.

Najlepszą zawodniczką zmagań została Dominika Trentkiewicz ze Startu Opole, która w każdej z pięciu konkurencji stanęła na podium. Dominika została także najlepszą zawodniczką zawodów.

Sukcesy odnotowali również: Katarzyna Klimczak (I miejsce na 100 m stylem klasycznym), Marco Czaja (II miejsce na 100 m stylem klasycznym), Jakub Baranek (II miejsce na 100 m stylem dowolnym) oraz Katarzyna Janicka (III miejsce na 100 m stylem grzbietowym).

- Te sukcesy bardzo dobrze wróżą przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski - mówi Grzegorz Glapiak, sekretarz klubu.