Pogoń Prudnik gra dalej, AZS Opole odpadł z gry

Tomasz Madziar zdobył najwięcej punktów dla Pogoni Prudnik w meczu pucharowym.
Tomasz Madziar zdobył najwięcej punktów dla Pogoni Prudnik w meczu pucharowym. Sławomir Jakubowski
Za nami mecze I rundy Pucharu Polski koszykarzy

Zespół z Prudnika tydzień wcześniej w meczu ligowym przegrał w Kłodzku z Nysą 85:89. W środowym meczu pucharowym nasz zespół znów zmierzył się z zespołem prowadzonym przez doskonale znanego w Prudniku trenera Tomasza Włodowskiego.
Tym razem na własnym parkiecie prudniczanie okazali się lepsi i awansowali do II rundy. Pogoń dobrze zaczęła, a zwłaszcza Tomasz Madziar, który w pierwszej kwarcie zdobył 11 punktów. Goście zdołali doprowadzić do remisu w drugiej kwarcie, ale Pogoń znów odskoczyła. Kibice przez większość czasu gry oglądali wyrównany mecz, który jednak gospodarze kontrolowali w pełni zasłużenie wygrywając.
Zawiódł natomiast nasz drugi II-ligowiec - AZS Politechnika Opole, który uległ mającej same porażki w innej grupie II ligi - Cracovii Kraków i odpadł z rozgrywek.

Protokoły
Pogoń Prudnik - Nysa Kłodzko 72:66 (20:13, 18:19, 16:17, 18:17)
Pogoń: Bara 3 (1x3), Kucia 7, Barycza 4, Madziar 18 (2x3), Bolibrzuch 2, Łakis 15 (2x3), Kłuś 15 (3x3), Trytek 5 (1x3), Oleksy 3 (1x3). Trener Tomasz Michalak.
AZS Politechnika Opole - Cracovia Kraków 81:89 (20:21, 23:24, 17:29, 21:15)
AZS: Niemczura 5, Chodkiewicz 7 (1x3), Chmielarz 2, Zubik, Gnatowicz 8, Pawłowski 7, Koszela 4, Kubiak 4, Styła 13, Gałan 11, Antoniak 6, Cichoń 14. Trener Krzysztof Kubiak.