Pogoń Prudnik pokonała w Siechnicach Leasing 86:52

Tomasz Łakis (na pierwszym planie) nie zagrał nawet przez pół meczu, a mimo to był najskuteczniejszy w drużynie Pogoni. fot. Sebastian Stemplewski
Trudno się było spodziewać w tym meczu innego rozstrzygnięcia niż wysokie zwycięstwo prudniczan. Różnica dzieląca oba zespoły w tabeli jest ogromna i to było widać w sobotnim meczu.

Leasing Siechnice - Pogoń Prudnik 52:86 (14:20, 16:23, 6:33, 16:10)

Pogoń: T.Łakis 19 (1x3), Rogacewicz 10, Lipowczyk 15 (1x3), Józefowicz 5, Kłuś 10 (2x3), Madziar 7 (1x3), Trytek 3, Suprun 6, Czapla 6, M.Łakis 5 (1x3), Warawko, Paczkowski. Trener Tomasz Włodowski.

Gospodarze w pierwszej połowie jeszcze się dzielnie trzymali, ale złudzeń zostali pozbawieni w trzeciej kwarcie. Pogoń zagrała agresywnie w obronie i wyprowadzała szybkie kontrataki, łatwo zdobywając punkty.

Przed ostatnią częścią miała aż 40 punktów przewagi, którą gospodarzom, głównie dzięki rozluźnieniu w szeregach Pogoni, udało się nieco zmniejszyć.

Duża różnica w umiejętnościach obu zespołów sprawiła, że trener Tomasz Włodowski oszczędzał siły swoich czołowych zawodników. Dało to okazję do dłuższego występu 16-letniemu wychowankowi klubu Tomaszowi Madziarowi. Zagrał on prawie pół meczu i popisał się trzema blokami.

Już w najbliższej kolejce Pogoń czeka dużo trudniejsze zadanie. Do Prudnika przyjeżdża lider rozgrywek - Tarnovia Tarnowo Podgórne.