Politechnika najbardziej usportowioną uczelnią naszego regionu

Walka o złoty medal w siatkówce na Akademickich Mistrzostwach Polski była wewnętrzną sprawą naszych drużyn. PWSZNysa pokonała Politechnikę Opolską 3:0. Na zdjęciu zawodnicy z Nysy: Marcin Kozioł, Kamil Ratajczak i Rafał Jarząbski. Sławomir Jakubowski
Ogłoszono klasyfikację polskich uczelni.

Już po raz kolejny Akademicki Związek Sportowy opublikował ranking dokonań sportowych wszystkich polskich uczelni. Pod uwagę brane były wyniki Akademickich Mistrzostw Polski we wszystkich dyscyplinach sportowych.

Spośród naszych uczelni najwyżej, bo na 28. miejscu jest Politechnika (to najwyższe w historii miejsce "Polibudy“). Reprezentanci tej uczelni zgromadzili 1227 punktów. Pozycja mogła być jeszcze lepsza, bo tylko pół punktu więcej zdobył AWF Wrocław, a cztery punkty więcej Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Nysy zajęła 2 miejsce (730 punktów) w klasyfikacji PWSZ-ów. Do zwycięzców - PWSZ Leszno zabrakło tylko 8,5 pkt, a w klasyfikacji generalnej została sklasyfikowana na 43. pozycji.

Uniwersytet sklasyfikowano na 104. pozycji (89 pkt.), Państwową Medyczną Wyższą Szkołę Zawodową na 131. pozycji (30 pkt), a Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji (10 pkt.) na 163 miejscu.
Ogółem w klasyfikacji znalazło się 206 uczelni. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, drugie Politechnika Warszawska, a trzecie Politechnika Śląska z Gliwic.