Politechnika Opolska. Opolanie na szóstym forum dziekanów WEZUT

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Reprezentanci Politechniki Opolskiej z gospodarzem z Politechniki Lubelskiej i przedstawicielami innych uczelni.
Reprezentanci Politechniki Opolskiej z gospodarzem z Politechniki Lubelskiej i przedstawicielami innych uczelni. Politechnika Opolska
W Lublinie przedstawiciele wydziałów ekonomii i zarządzania uczelni technicznych i wojskowych rozmawiali o wyzwaniach, które stawia przed nimi „Konstytucja dla Nauki”.

Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym sprawiła, że działalność w naukach społecznych na uczelniach technicznych i wojskowych będzie mniej istotna w łącznej ocenie uczelni. Jednak, jak przekonują dziekani, bez nich ta działalność byłaby niepełna.

- Do wielu badań z obszaru nauk technicznych ekonomiści i menedżerowie wnoszą wkład, np. w postaci analizy opłacalności finansowe. Jest to także zaakcentowane w regionalnej strategii innowacji, która podkreśla potrzebę komercyjnego transferu wiedzy - wyjaśnia dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień, prodziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, która brała udział w forum w Lublinie razem z dziekanem prof. Januszem Wielkim i prodziekan dr Brygidą Klemens.

- Nie bez znaczenia jest aspekt dydaktyczny naszej działalności. We wszystkich podmiotach, w których będą pracować lub które będą prowadzić nasi absolwenci potrzebni są ludzie do zarządzania i obsługi księgowo-finansowej- dodaje prodziekan.

Opolski wydział w ostatniej ocenie uzyskał notę B, a pracownicy mają aspiracje, żeby w kolejnej - w 2021 r. osiągnąć B+. Zatrudnionych na WEiZ PO jest niemal 50 osób, a studiuje - ok. 660.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska