Porażka koszykarzy AZS-u Politechniki Opole ze Spójnią Stargard Szczeciński

sxc
Nasz zespół uległ na własnym parkiecie 60:73 faworytowi rozgrywek II ligi.

Więcej w nto

Pomeczowe komentarze w poniedziałek w dodatku sportowym Nowej Trybuny Opolskiej

Goście ze Stargardu wygrali zasłużenie, a o końcowy wynik mogli się obawiać tylko pod koniec trzeciej kwarty.

Wówczas to opolanie odrobili straty i doprowadzili do remisu 48:48.

Spójnia miała jednak w tym meczu więcej atutów. Początek spotkania był znakomity w wykonaniu wysokiego Andrzeja Molendy (8 punktów w I kwarcie).

W trzeciej i czwartej kwarcie popisywał się natomiast Hubert Mazur (15 punktów w II połowie) .

- Goście mieli mniej luk w składzie i każdy nasz błąd perfekcyjnie wykorzystywali - przyznał trener AZS-u Politechniki Tomasz Wilczek. - Ten mecz dostarczył nam na pewno dużo materiałów do analizy. Nie mam pretensji do moich podopiecznych. Przeciwnicy byli lepsi i zasłużenie wygrali.

AZS Politechnika Opole - Spójnia Stargard Szczeciński 60:73 (12:19, 16:17, 20:17, 12:20)

AZS: Kret 8 (1x3), Zarankiewicz 3 (1x3), Wojciechowski 5 (1x3), Zubik 2, Styła, Nowak 10, Szymański 7 (1x3), Antoniak 4, Machynia 12 (2x3), Pawlik 9 (1x3). Trener Tomasz Wilczek.

Spójnia: Grzegorzewski 2, Trypuć 9 (3x3), Piechucki, Terlikowski 2, Koszuta 7 (1x3), Grudziński 7 (1x3), Molenda 10, Soczewski 9, Zarzeczny 10 (2x3), Mazur 17 (3x3). Trener Mieczysław Major.

Sędziowali: Mateusz Tychowski i Jan Piróg (Wrocław). Widzów 350.