Powiat opolski przekazał Szpitalowi Wojewódzkiemu w Opolu nowoczesny sprzęt medyczny. Inne placówki też otrzymały wsparcie

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Sprzęt medyczny i środki ochronne już trafiają do opolskich szpitali.
Sprzęt medyczny i środki ochronne już trafiają do opolskich szpitali. Powiat opolski
Powiat opolski przekazał z budżetu ponad 1,2 miliona złotych na walkę z koronawirusem. Zakupiony z tej puli sprzęt medyczny i środki ochronne, trafiają już do opolskich szpitali.

Aparatura medyczna, którą powiat opolski kupił za blisko pół miliona złotych trafiła już do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Sprzęt do diagnostyki i terapii pacjentów z COVID-19 został sfinansowany z puli ponad 1,2 miliona złotych z budżetu powiatu na aparaturę medyczną i środki ochronne do walki z koronawirusem.

Co ważne, udało się nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania na aparaturę z czterech do jednego tygodnia - zaznacza Henryk Lakwa, starosta opolski.

Co dostał szpital?

  • Aparat USG do monitorowania stanu pacjentów. Koszt: 295 tysiące złotych
  • Osiem urządzeń do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej. Koszt: 144 tysiące złotych

Ze sprzętu cieszą się lekarze i pracownicy opolskiego szpitala, z którymi zakup był konsultowany.

Bardzo dziękujemy, za te dary - mówi dr Józef Bojko, ordynator oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. - Urządzenia do tlenowej wentylacji służą pacjentom z niewydolnością oddechową, m.in. w przebiegu choroby COVID-19.

.

Wcześniej powiat przekazał m.in. 100 tys. sztuk rękawiczek nitrylowych, kilkaset sztuk gogli, płyny do dezynfekcji, tysiące sztuk maseczek dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, Polikliniki Opolskiej, opolskiej ginekologii, Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Niemodlinie, szpitali w Ozimku i w Kup oraz dla służb mundurowych i sanitarnych, a także dla opolskiego pogotowia.

To nie koniec, codziennie zamawiamy i rozdzielamy kolejne środki ochronne - dodaje Monika Kluf, rzeczniczka opolskiego starostwa.

Przypomnijmy, 24 marca na nadzwyczajnej sesji powiatu opolskiego zarząd powiatu i radni wyasygnowali z budżetu aż 1,2 mln złotych na walkę z koronawirusem.

650 tys. z przeznaczeniem na zakup aparatury medycznej, a 600 tys. złotych to pula na wydatki bieżące związane z walką z koronawirusem, czyli między innymi na najpotrzebniejsze środki ochronne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska