Pracownicy WSZiA walczą w sieci z narkotykami

Katarzyna Błońska
- Nasi konsultanci dyżurują przez cały tydzień od godz. 19 do 22 - mówi Mirosław Hanulewicz.
- Nasi konsultanci dyżurują przez cały tydzień od godz. 19 do 22 - mówi Mirosław Hanulewicz.
Pracownicy Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu założyli Internetowy Punkt Konsultacyjny dla osób spotykających się z problemem uzależnień.

ważne

ważne

Jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytanie:
Internetowy Punkt Konsultacyjny:www. ipk.opole.pl.
45-036 Opole, ul. Luboszycka 1a/7, tel.: (77) 453 71 39.

Strona nie jest kierowana tylko do ludzi dotkniętych nałogiem. Ma na celu przede wszystkim wczesne zapobieganie uzależnieniom.

- Podchodzimy do profilaktyki w sposób nowoczesny - wyjaśnia współtwórca IPK Mirosław Hanulewicz, asystent WSZiA, który uczy przedmiotów związanych z profilaktyką. - Nie informujemy tylko o tym, czym są środki psychoaktywne, jak wyglądają i jakie jest ich działanie. Takie wiadomości można przeczytać w wielu miejscach. Próbujemy raczej wskazać alternatywę dla narkotyków - dodaje.

Na stronie IPK znajdują się informacje o tym, co można robić, aby nuda i niewiedza nie popychały do złych decyzji. Są linki do klubów sportowych, teatrów, muzeów, centrów rozwoju osobistego, gier strategicznych, a nawet związku wędkarskiego, i informacje o ścianie wspinaczkowej.

- To chyba lepsze niż narkotyki - mówi Mirosław Hanulewicz.
IPK to także źródło wiedzy dla rodziców i wychowawców.

Jak komunikować się z dzieckiem? Jak rozpoznać osobę przyjmującą środki uzależniające? Co zrobić, kiedy dziecko sięgnęło po narkotyk? - to niektóre z wielu pytań, na które konsultanci próbują odpowiadać.

Służą pomocą przez 7 dni w tygodniu pełniąc on-line dyżury w godzinach od 19.00 do 22.00 na komunikatorach GG i Tlen.

- To między innymi dzięki przychylności władz Opola uzyskaliśmy dofinansowanie budżetu miasta, co umożliwiło nam zorganizowanie większej ilości godzin konsultacji. Można też pytać się za pomocą poczty elektronicznej - dodaje Mirosław Hanulewicz.

- Komunikacja przy użyciu internetu gwarantuje anonimowość. To zwiększa poczucie bezpieczeństwa i daje większą swobodę wypowiedzi - kończy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska