Prof. Foltys: "Chcemy, by studenci zdobywali doświadczenie zawodowe"

Redakcja
- Cały czas się rozwijamy. W najbliższym czasie zamierzamy zorganizować razem otwarte warsztaty z inżynierii odwrotnej - mówi prof. Foltys, prezes OPNT.
- Cały czas się rozwijamy. W najbliższym czasie zamierzamy zorganizować razem otwarte warsztaty z inżynierii odwrotnej - mówi prof. Foltys, prezes OPNT. Sławomir Mielnik
Opolski Park Naukowo-Technologiczny będzie organizował w kraju oraz za granicą staże dla studentów. - To tylko część naszych planów - mówi prof. Joachim Foltys.

Do tej pory Opolski Park Naukowo-Technologiczny funkcjonujący przy Politechnice Opolskiej realizował głównie projekty współfinansowane przez Unię Europejską i związane raczej ze szkoleniami czy seminariami niż poszukiwaniem czy wdrażaniem nowych technologii. Teraz ma się to zmienić.

- Park powinien być miejscem, w którym kumuluje się wiedza naukowców i przedsiębiorców. Do takiego modelu będziemy dążyć, bo idea OPNT jest ogólniejsza i adresowana do całego środowiska akademickiego oraz do przedstawicieli biznesu - mówi prof. Joachim Foltys, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej i prezes Opolskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

W swoje działania OPNT chce włączyć nie tylko naukowców, ale i studentów.

- W tej kwestii współpracujemy z samorządem studenckim, a także z prorektor ds. dydaktyki. Chcemy, aby powstały specjalne zespoły, które zajmowałyby się rozwiązywaniem konkretnych problemów technologicznych. Taki też charakter powinny mieć przygotowywane przez studentów prace dyplomowe - mówi prof. Foltys.- Postanowiliśmy także pomagać studentom w znajdowaniu staży i praktyk w kraju oraz za granicą po to, aby już podczas studiów zdobyli doświadczenie zawodowe - dodaje.

Ponadto park cały czas współpracuje z Izbą Rzemieślniczą, a ostatnio z Instytutem Opakowań w Warszawie.

- W najbliższym czasie zamierzamy zorganizować razem otwarte warsztaty z inżynierii odwrotnej - mówi prof. Foltys.

OPNT stara się także o to, by stworzyć laboratorium 3D. To miejsce, w którym można przeprowadzać treningi związane np. z szybkim podejmowaniem decyzji.

- Jeśli chodzi o plany na przyszłość to zamierzamy wyjść poza województwo. Chcielibyśmy rozpocząć współpracę z Instytutem Spawalnictwa w Gliwicach, a także z Instytutem Onkologii czy Śląską Akademią Medyczną - mówi prof. Foltys.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska