Prominentni politycy zatrzymani przez CBA. Wśród nich...

  Prominentni politycy zatrzymani przez CBA. Wśród nich Bartłomiej M.

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bartłomiej M. był bliskim współpracownikiem ministra Antoniego Macierewicza
  1/5
  przejdź do galerii

  Bartłomiej M. był bliskim współpracownikiem ministra Antoniego Macierewicza

  Agenci CBA zatrzymali dziś rano Bartłomieja M., byłego szefa gabinetu politycznego oraz rzecznika MON i bliskiego współpracownika ministra Antoniego Macierewicza. Zatrzymano też byłego prominentnego polityka PiS Mariusza Antoniego K. Ten ostatni był bohaterem naszego materiału sprzed dwóch miesięcy. Wspólnie z Superwizjerem TVN portal GazetaWroclawska.pl ujawnił, że były poseł PiS, a dziś biznesmen, stworzył „cennik władzy”. Napisano w nim, ile trzeba zapłacić za zorganizowanie spotkania z najważniejszymi urzędnikami w państwie.
  Z naszych informacji wynika, że po szóstej rano zatrzymano łącznie sześć osób związanych ze środowiskiem politycznym.

  Zobacz też: Przeszukania w firmach reklamowych po zatrzymaniu Bartłomieja M.

  Razem z Bartłomiejem M. i byłym posłem PiS Mariuszem Antonim K. agenci zatrzymali sześć osób.
  Wśród nich Radosława O., słynnego aptekarza z Łomianek, który trafił do zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej pod koniec 2015 roku. Później został z niej odwołany. Wśród innych zatrzymanych są też osoby związane z Ministerstwem Obrony Narodowej i PGZ.

  Jedną z osób, którą zatrzymano razem z Bartłomiejem M. jest Agnieszka M., była urzędniczką resortu obrony narodowej. Najbardziej zapamiętano ją z incydentu z 1 września 2017 roku, podczas obchodów rocznicy rozpoczęcia II Wojny Światowej na Westerplatte. Zatrzymała wówczas harcerza, który miał odczytywać apel pamięci. Była działaczką PiS z Wielkopolski. Tam kandydowała w wyborach samorządowych w 2014 roku do rady powiatu kaliskiego.

  Śledztwo dotyczy niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A. W ocenie śledczych doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.

  Mariusz Antoni K. był bohaterem naszego materiału sprzed dwóch miesięcy. Wspólnie z Superwizjerem TVN portal GazetaWroclawska.pl ujawnił, że były poseł PiS, a dziś biznesmen, stworzył „cennik władzy”. Napisano w nim, ile trzeba zapłacić za zorganizowanie spotkania z najważniejszymi urzędnikami w państwie.

  Fragment materiału Superwizjera TVN i portalu GazetaWroclawska.pl


  Nie wiemy czy to ów „cennik” stał się powodem działań CBA wobec Mariusza Antoniego K. czy też agenci zebrali jakieś inne materiały, obciążające byłego polityka. Z historii, którą opowiedzieliśmy wspólnie z Superwizjerem wynika, że „cennik władzy” powstał na przełomie 2015 i 2016 roku. Znalazł się w ofercie współpracy, jaką dolnośląskiemu przedsiębiorcy złożył Mariusz Antoni K.

  Czytaj dalej na kolejnej stronie. Zobacz komentarz Bartłomieja M. "Pan Mariusz udzielał mi rad" (kliknij)


  1 »

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (31)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (31) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo