PTTK w Kluczborku znów działa. Pasjonaci turystyki i krajoznawstwa mają ambitne plany

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Koło PTTK w Kluczborku zostało reaktywowane na początku kwietnia, a już ma na koncie m.in. zdobycie Wysokiej Kopy.
Koło PTTK w Kluczborku zostało reaktywowane na początku kwietnia, a już ma na koncie m.in. zdobycie Wysokiej Kopy. PTTK Kluczbork
W Kluczborku grupa pasjonatów reaktywowała koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Miłośnicy turystyki mają ambitne plany na zwiedzanie najbliższej okolicy i nie tylko.

Koło zostało powołane na początku kwietnia. W jego władzach znaleźli się: Maciej Kaczor (prezes) oraz członkowie Katarzyna Skowrońska i Miłosz Komarnicki.

- Niegdyś istniało koło PTTK w Kluczborku, było bardzo aktywne i liczne. Ale w którymś momencie zawiesiło działalność. Do jego reaktywacji namawiali mnie Lucjusz Bilik, prezes Oddziału Regionalnego PTTK Śląska Opolskiego w Opolu oraz Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – mówi Maciej Kaczor. – Zabierałem się za to od 2020 roku, ale plany pokrzyżował Covid.

Nim koło zostało powołane, inicjatorzy sprawdzili, czy mieszkańcy Kluczborka byliby zainteresowani działalnością nowej organizacji.

- Odzew był bardzo duży, więc stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać, tym bardziej, że sporo kluczborczan należy do ościennych kół, np. w Praszce, Oleśnie czy Opolu – tłumaczy Maciej Kaczor.

Koło chce rozwijać krajoznawstwo i turystykę na wiele sposobów.

- Planujemy wycieczki dalsze i bliższe, wyprawy rowerowe, ogniska, a także kluby wewnętrze, jak chociażby klub górski – wyjaśnia Miłosz Komarnicki. – Chcemy oznakować szlak z Kluczborka do Byczyny, promować szlak drewnianych kościółków czy kulinarny. Wszystko zależy do tego, czego nasi członkowie będą oczekiwać. Jesteśmy otwarci na propozycje.

Aby zostać członkiem PTTK, należy złożyć deklarację wstępną, wpłacić wpisowe w wysokości 20 zł i składkę roczną w wysokości 84 zł.

Deklarację można pobrać i złożyć w Biurze Turystycznym AS Travel, które mieści się w markecie Kaufland.

- Zapraszamy wszystkich chętnych, również osoby z niepełnosprawnościami – zachęca Maciej Kaczor.

Za pasjonatami już pierwsze wydarzenia: spacer wokół kluczborskiego zalewu, wycieczka na Wysoką Kopę, a w planach są m.in. zdobycie Rudawca w Górach Bialskich (18.05), wycieczka rowerowa i ognisko w Zamku w Bożejowie, podziwianie wschodu Słońca na jednym z najpiękniejszych szczytów Polski - Babiej Górze (21-22.06), a także wakacyjna gra terenowa w Zagwiździu (20.07).

W województwie jest 11 kół PTTK. Oddział regionalny zrzesza około 700 i liczba ta stale wzrasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska