PWSZ w Nysie znalazła kolejnych partnerów w USA. To szansa dla studentów

MAteriał PWSZ Nysa
Archiwum PWSZ w Nysie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie rozpoczęła współpracę z kolejnymi uczelniami w Stanach Zjednoczonych: The University of Texas Rio Grande Valley oraz Fairleigh Dickinson University.

Podpisane umowy zakładają współpracę w ramach programu Erasmus+, ale też wymianę kadry dydaktycznej i studentów, materiałów i publikacji naukowych, wspólne programy dydaktyczne, badania oraz inne działania.

Początki The University of Texas Rio Grande Valley (UTRGV) sięgają już 1930 roku, kiedy to utworzono Texas Southmost College, ale jako wiodąca uczelnia publiczna w Texasie UTRGV wraz z School of Medicine, funkcjonuje od 2013. Obecnie UTRGV jest drugą co do wielkości instytucją latynoską w kraju, która kładzie nacisk na edukację liderów i profesjonalistów XXI wieku, biegłych w co najmniej dwóch językach i znających wartości różnych kultur, w tym z naciskiem na kulturę latynoską.

Obszary współpracy dydaktycznej z UTRGV to architektura, zarządzanie produkcją, informatyka, finanse, filologia angielska, a także kierunki medyczne. Już w maju br. zrealizowana zostanie pierwsza wizyta wykładowcy z tej uczelni partnerskiej do PWSZ w Nysie, który prowadził będzie zajęcia ze studentami oraz weźmie udział w organizowanym przez Uczelnię International Staff Training Week.

Fairleigh Dickinson University w Nowym Jorku - to największy prywatny uniwersytet założony w 1942, oferujący ponad 100 programów studiów na kierunkach biznesowych oraz medycznych.

Podpisane porozumienie o współpracy z uczelnią w Nysie również zakłada współpracę z kierunkami technicznymi oraz filologicznymi.

W roku bieżącym przewidziano wymianę kadry, a także rekrutację studentów w celu realizacji części studiów w PWSZ w Nysie. Ze względu na uzupełniające się programy studiów studenci i pracownicy mogą skorzystać z mobilności, mają też pewność uznania efektów kształcenia zdobytych za granicą. Uczelnie z USA w dużym stopniu wspierają nabywanie umiejętności cyfrowych przez studentów oraz dają pracownikom dostęp do innowacyjnych narzędzi i metod związanych z nauczaniem i kształceniem praktycznym.

PWSZ w Nysie prowadziła już do tej pory współpracę z California State University, Bakersfield, z której to Uczelni wykładowca, prowadził zajęcia ze studentami Instytutu Neofilologii PWSZ w Nysie jako Visiting Profesor oraz warsztaty dla wykładowców PWSZ w Nysie: "Efektywne pisanie i edytowanie artykułów naukowych w języku angielskim".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska