Quady, Rangery i RZR-y będą produkowane w opolskiej fabryce Polarisa

Edyta Hanszke
Bogusław Dawiec dyrektor Polarisa w Opolu, wcześniej pełnił taką samą funkcję w Keiper/Johnsons Control w Skarbimierzu.
Bogusław Dawiec dyrektor Polarisa w Opolu, wcześniej pełnił taką samą funkcję w Keiper/Johnsons Control w Skarbimierzu. Witold Chojnacki/klub150
Bogusław Dawiec, dyrektor fabryki Polaris w Opolu mówi o realizacji inwestycji, rekrutacji i planach produkcyjnych.

Na jakim etapie realizacji jest budowa fabryki?

Całość prac budowlanych, któe rozpoczęły się we wrześniu br, jest realizowana z godnie z założonym planem. I nie mamy żadnych opóźnień związanych z tą częścią inwestycji i tworzenia się Polaris w Opolu.

Kiedy ruszycie z produkcją? Jak będą wyglądały kolejne etapy uruchamiania fabryki?

Start produkcji ATV (popularne quady) planowany jest na czerwiec 2014. Miesiąc później rozpocznie się produkcja pojazdów użytkowych nazywanych Ranger, a w kolejnym miesiącu pojazdów rekreacyjnych RZR. Fabryka w pierwszych miesiącach będzie stopniowo dochodziła do pełnej wydajności linii produkcyjnych, którą osiągnie na początku września 2014. O kolejnych krokach rozwoju zadecyduje popyt na wyroby. Technologia produkcji pojazdów Polaris w fabryce w Opolu będzie podobna do tych stosowanych w fabrykach europejskich natomiast odróżnia je innowacyjny design i zaawansowane rozwiązania techniczne.

Co będzie produkowane w Opolu, w jakich ilościach, na jakie rynki będzie trafiać?

W polskiej fabryce Polarisa będą produkowane pojazdy off-roadowe w 3 platformach - ATV (popularne quady), pojazdy wieloosobowe (załogowe) do zastosowań użytkowych Ranger i pojazdy załogowe rekreacyjne - Rzr. Ilości będą zależne od popytu na rynku, ale w pierwszych latach produkcja powinna osiągnąć około 20 tys sztuk rocznie. Będą wysyłane do odbiorców w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka)

Ile osób zostanie zatrudnionych w Polarisie, w jakim czasie?

Plan rekrutacji zakłada zatrudnienie ok. 350 osób w początkowym okresie pracy fabryki, z perspektywą wzrostu liczby zatrudnionych w okresie kolejnych 2-3 lat nawet do 500 osób.

Jak wygląda rekrutacja do pracy, jakich osób poszukujecie?

Rekrutacja już trwa. Poszukujemy całej załogi zakładu, co oznacza pełną gamę stanowisk i specjalizacji - zarówno osób, które, na co dzień będą zajmowały się montażem przy liniach produkcyjnych, lakierników, spawaczy, jak i techników, inżynierów czy pracowników administracji.  Zatrudnienie znajdą entuzjaści branży, dla których praca z produktami Polaris będzie nie tylko okazją do rozwoju zawodowego, ale też da radość realizacji motoryzacyjnej pasji.
Procesy rekrutacyjne są zaprojektowane zgodnie z modelem korporacyjnym, a ich przebieg zależy od charakteru pracy, o jaką ubiega się kandydat. Używane są różnorodne narzędzia rekrutacyjne włącznie z centrum oceny, próbkami pracy lub testami praktycznymi.

Urząd miasta przygotowuje miejsce do nauki w szkołach dla dzieci amerykańskich pracowników. Czy wszystkie oczekiwania inwestora są spełnianie przez lokalne władze zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami?

Ściśle współpracujemy z władzami miasta w celu przygotowania się do przyjęcia w Opolu kilkunastu pracowników z innych fabryk Polaris. Będą to pracownicy z USA, Meksyku, którzy będą nas wspierać i szkolić w początkowych fazach uruchomienia produkcji. Dotychczasowa współpraca układa się bardzo dobrze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska