Ranking kont osobistych — w jakim banku najlepiej założyć konto w lutym 2023?

Łukasz Grochulski
Poznaj wyniki najnowszego rankingu rachunków osobistych i sprawdź, które banki proponują najlepsze warunki. W zestawieniu uwzględniliśmy aktualne promocje oraz oferty specjalne. Przekonaj się, gdzie najlepiej założyć konto osobiste w lutym 2023 roku.

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska

Zwycięzcą rankingu kont osobistych na luty 2023 roku zostaje Santander z Kontem Jakie Chcę. Jego prowadzenie i karta będą darmowe pod warunkiem zapewnienia min. 500 zł wpływów na rachunek i co najmniej jedną płatność kartą lub BLIKIEM. W ramach oferty otrzymujemy ponadto 0 zł za przelewy zwykłe i natychmiastowe przez internet, wypłaty gotówki z bankomatów Santander BLIKIEM, wpłaty we wpłatomatach banku oraz zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Konto Jakie Chcę wiąże się także z możliwością otrzymania premii o łącznej wartości 780 zł i dodatkowe 100 zł za konto dla nastolatka. Mowa tutaj nie tylko o nagrodach pieniężnych, ale rownież e-kartach podarunkowych, biletach do kina i voucherach. Warto także zaznaczyć, że Santander Bank Polska umożliwia korzystanie z wcześniej wspomnianych płatności BLIK, ale też Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay.

Konto osobiste Millennium 360°

Srebrny medal w najnowszym zestawieniu otrzymuje konto 360° w Banku Millennium. W jego ramach instytucja zapewnia bezpłatne prowadzenie konta, przelewy krajowe w PLN przez internet, operacje BLIKIEM na telefon i wypłaty z jej bankomatów. Co więcej, z aplikacją możemy otrzymać zwrot w wysokości 25% za zakupy w prawie 800 sklepach internetowych.

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą oraz karta debetowa także mogą nic nie kosztować pod warunkiem wykonania min. 5 płatności kartą w miesiącu lub 1 dla osób w wieku od 18 do 26 lat. Warto wspomnieć, że te środki płatnicze posiadają funkcję wielowalutową. Możemy uniknąć marży za przewalutowanie, jeśli zmieścimy się w limicie 1 000 zł miesięcznie lub wykupimy Pakiet Walutowy, który kosztuje 9,90 zł/tydzień. W innym wypadku bank pobierze 2% od transakcji.

Dodatkowe możliwości dla osób posiadających konto Millennium 360° to m.in. opcja otwarcia konta online dla dziecka, skorzystania z programu poleceń z nagrodami o łącznej wartości 1 000 zł czy Pakietu Bardzo Pomocnego (pomoc medyczna i domowa).

Rachunek osobisty w BNP Paribas

Trzecie miejsce zajmuje konto od BNP Paribas. Rachunek otrzymał brązowy medal m.in. za darmowe prowadzenie rachunku, standardowe przelewy krajowe przez internet oraz wypłaty gotówki kartą z bankomatów banku oraz Planet Cash w całej Polsce.

Bank przygotował też promocję ważną do 31.03.2023 roku. Mamy szansę otrzymać nawet do 400 zł premii za otwarcie konta i aktywność. Dodatkowo jeśli korzystamy z komunikacji miejskiej, zakup biletów w GOmobile to możliwość uzyskania do 360 zł zwrotu. Warto także wspomnieć o darmowym subkoncie walutowym w EUR, USD, CHF czy GBP.

eKonto w mBank

Tuż za podium znajduje się mBank ze swoim eKontem. Promocyjny rachunek umożliwia otrzymanie do 450 zł premii. Pierwszą nagrodę w wysokości 150 zł zyskamy za otwarcie konta przy użyciu aplikacji mobilnej. 200 zł przysługuje z kolei za aktywność na rachunku. Dodatkowe 100 otrzymamy ponadto za otwarcie rachunku dla dziecka. Promocja obowiązuje do 30.06.2023 r.

Jeśli chodzi o opłaty, to bezpłatne są:

  • otwarcie i prowadzenie rachunku;
  • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce od kwoty 100 zł;
  • wypłaty z bankomatów za granicą;
  • kartę, pod warunkiem wykonania transakcji na min. 350 zł w miesiącu.

W ramach eKonta w mBanku otrzymujemy również darmowe przelewy standardowe oraz SEPA zlecone samodzielnie, jak i transakcje BLIKIEM czy cashback. Internetowy przelew ekspresowy to z kolei koszt jedynie 5 zł.

Konto Przekorzystne w Pekao

Konto Przekorzystne to przede wszystkim bezpłatne prowadzenie rachunku oraz darmowa karta pod warunkiem zapewnienia wpływów na kwotę min. 500 zł i wykonania co najmniej jednej transakcji debetówką lub poprzez aplikację mobilną PeoPay. W innym wypadku koszt to tylko 4 zł miesięcznie.

Ponadto rachunek osobisty w Banku Pekao to także brak opłat za przewalutowanie przy korzystaniu z kart Mastercard Debit FX oraz Visa Debit FX. Wypłaty nimi w bankomatach za granicą mogą nie być obarczone prowizją, jeśli spełnimy warunki identyczne, jak te zwalniające z płatności miesięcznej za korzystanie z niej. Inaczej bank pobierze opłatę w wysokości 2,3%, min. 5 zł.

Bank Pekao umożliwia otwarcie promocyjnego konta oszczędnościowego z oprocentowaniem w wysokości 8%. Promocja trwa do 15.03.2023 r. i obejmuje środki do 200 000 zł. Co więcej, możemy też zyskać premię o łącznej wartości 200 zł za otwarcie konta i wykonywanie min. 5 transakcji bezgotówkowych co miesiąc przez 3 miesiące.

Proste konto osobiste w Nest Bank

Kolejnym rachunkiem wartym uwagi może być darmowe Nest Konto. Bank zapewnia darmowe przelewy krajowe Elixir przez internet, wpłaty i wypłaty BLIK z bankomatów oraz wpłaty i wypłaty Euronet na terenie RP. Nic nie zapłacimy także za internetowe przelewy europejskie SEPA. Należy zaznaczyć, że nie wymaga to spełniania określonych warunków. W przypadku wypłaty za granicą lub sieci innej niż Euronet na terenie Polski, cena za operację wynosi 6 zł.

Nest Bank dodatkowo proponuje skorzystanie z promocyjnych warunków lokaty (8% w skali roku na 6 miesięcy i do 20 000 zł) oraz konta oszczędnościowego (do 8,25% w skali roku, maksymalnie 400 000 zł i bezpłatne przelewy wewnętrzne). Co więcej, darmowa karta Visa pozwala na płatności zegarkiem (Fitbit, Garmin) oraz telefonem. Ponadto mamy szansę zyskać do 2 000 zł premii w programie poleceń rachunków i kredytów.

Credit Agricole — Konto Dla Ciebie

Ostatnią propozycją jest Konto Dla Ciebie w Credit Agricole. Bank zapewnia bezpłatne prowadzenie rachunku oraz kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce przy zapewnieniu co miesiąc wpływu na min. 1 000 zł i wykonanie jednej płatności kartą lub przez Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay, SwatchPAY! czy BLIK.

Nic nie zapłacimy także za przelewy internetowe, zlecane w aplikacji mobilnej i płatności BLIK. Konto Dla Ciebie to dodatkowo możliwość korzystania z narzędzia do oszczędzania CAsaver, oferty specjalne dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i rabaty w Klubie korzyści. Ponadto przy otwarciu konta z eko kartą przy spełnieniu określonych warunków bank nagradza bonusem w wysokości do 555 zł. Promocja trwa do 31.03.2023 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ranking kont osobistych — w jakim banku najlepiej założyć konto w lutym 2023? - Strefa Biznesu

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska