Razem pokonamy zło

Tomasz Gdula <a href="mailto: [email protected] ">[email protected] </a> 077 48 49 528
Nasza akcja. - Dobrze, że poważnie zajęliście się agresją wśród młodzieży. Walczmy z nią - mówią Czytelnicy nto.

Wpiątek opublikowaliśmy raport ujawniający, że żadna polska szkoła nie jest wolna od przemocy. Wraz z 19 innymi dziennikami regionalnymi w Polsce postanowiliśmy przeciwdziałać temu zjawisku.
- Uczę w szkole od 20 lat i widzę, że jest coraz więcej zła - mówi nauczycielka gimnazjum w Kędzierzynie-Koźlu. - Prześlę wam swoje spostrzeżenia, mam nadzieję, że nie będę jedyna.
Podobnych telefonów odebraliśmy więcej. Dzwonili także rodzice. Niektórzy nie dowierzają, że co trzecie dziecko jest ofiarą przemocy. Badania przeprowadzone przez CBOS na ponad trzech tysiącach uczniów nie pozostawiają jednak wątpliwości. Sytuacja jest zła, w wielu szkołach wręcz dramatyczna.

Dlatego właśnie rozpoczęliśmy kampanię "Szkoła bez przemocy". Dobrowolnie może się do niej przyłączyć każda szkoła - serdecznie do tego zachęcamy. Akcja przebiegać będzie dwuetapowo. W pierwszym przedstawimy problem agresji i przemocy w szkołach oraz sposoby przeciwdziałania temu zjawisku. W czerwcu opublikujemy kodeks "Szkoły bez przemocy". Od września ruszy drugi etap - realizacja kodeksu.
- Każda szkoła powinna zdiagnozować problem i wdrożyć własny program, a akcja "Szkoła bez przemocy" daje dyrektorom i nauczycielom gotowe narzędzia i wsparcie medialne - podkreśla Elżbieta Matejka z Ministerstwa Edukacji i Nauki, które objęło patronat nad naszym przedsięwzięciem.

Jutro > 13-letni Krzyś został pobity w szkole. Co robić w takich przypadkach? Porady fachowców, adresy i telefony.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska