Rekrutujemy na elitarny kierunek studiów

Materiał informacyjny Politechniki Opolskiej
Na Politechnice Opolskiej trwa rekrutacja na studia, w tym na elitarny kierunek sport i bezpieczeństwo, który w kompleksowy sposób przygotuje studentów do pracy w służbach mundurowych. Najlepsi z najlepszych znajdą angaż w elitarnych siłach specjalnych.

O tym, że studenci nowego kierunku zostaną doskonale przygotowani do służby w różnych formacjach mundurowych świadczy m.in. fakt, że w opracowaniu programu studiów uczestniczyli m.in. emerytowani żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, mający ogromne doświadczenie w służbie w zespołach bojowych również poza granicami kraju: choćby na misjach w Iraku czy Afganistanie. Politechnika Opolska współpracuje także z Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji w Opolu, Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych w Krakowie oraz z elitą komandosów, czyli Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca. To właśnie przedstawiciele powyższych jednostek prowadzą także zajęcia lub szkolenia dla studentów sportu i bezpieczeństwa.
- Sporo studentów z pierwszego kierunku studiów [kierunek został otwarty w zeszłym roku – przyp. red.] ma bardzo duże predyspozycje do służby w jednostkach specjalnych. Są zmotywowani, chętni do pracy - podkreśla Krzysztof „Mixu” Mika, były operator JWK z Lublińca, który prowadzi zajęcia ze studentami.
– Oprócz zajęć z przedstawicielami służb mundurowych, studenci poznają takie zagadnienia jak: bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo, podstawy prawa i polityki, psychologii i komunikowania się. Uczą się logicznie myśleć i podejmować decyzje w warunkach stresu i zagrożenia - wylicza prof. Dawid Bączkowicz, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Na sport i bezpieczeństwo także obowiązuje mini selekcja: kandydaci przejdą test sprawnościowy, to: sprawdzian umiejętności pływania (50 m dowolnym stylem, pływanie pod wodą); test sprawności fizycznej oparty na czterech próbach lekkoatletycznych biegi – 100 m, 800 m (kobiety), 1500 m (mężczyźni), skok w dal, pchnięcie kulą (4 kg kobiety, 6 kg mężczyźni).
W zeszłym roku na sport i bezpieczeństwo zgłaszali się kandydaci z całego kraju. O jedne miejsce walczyły dwie osoby. Warto, ponieważ absolwent kierunku natychmiast znajdzie pracę w służbach mundurowych, cywilnych agencjach związanych z bezpieczeństwem, a najlepsi z najlepszych bez problemu poradzą sobie podczas selekcji do takich jednostek jak GROM, Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca czy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska