Rolnik lepszy w derbach od Bogdańczowic

Strzela Ilona Sotor z Rolnika.
Strzela Ilona Sotor z Rolnika. Klubowe
1-ligowe piłkarki z Głogówka zrewanżowały się ULKS-owi za jesienna stratę punktów i remis 0-0 .

Tym razem na własnym stadionie pewnie pokonały w derbowym starciu osłabione kadrowo Bogdańczowice 5-1. Gdyby popularne "Rolniczki" wykorzystały wszystkie swoje sytuację i błędy rywalek w obronie zapewne pokusiłyby się o dwucyfrowy wynik. Okazji było sporo, ale brakowało postawienie kropi nad "i", zimnej krwi oraz spokoju pod bramką.

Miejscowe rozsądnie operowały piłką, grały zespołowo i dochodziły do sytuacji strzeleckich. Tymczasem rywalki dopiero w 23 minucie oddały pierwszy lecz niecelny strzał. Mecz toczył się pod dyktando wyżej notowanych piłkarek z Głogówka, które od pierwszych minut zepchnęły Bogdańczowice do defensywy. Z minuty na minutę ich akcje były coraz groźniejsze, a pierwsza bramka padła już w 7. minucie.

Najskuteczniejsza w lidze Agata Sobkowicz otrzymała wówczas bardzo dobre prostopadłe podanie od Darii Kasperskiej i wykorzystała swoją szansę. Na 2-0 podwyższyła Magdalena Tkaczuk, które niefortunnie interweniowała po rzucie rożnym wykonywanym przez Ilonę Sotor i skierowała piłkę do własnej bramki. W 22. minucie było już 3-0. Po wrzutce Emili Pawłowskiej do siatki trafiła Sobkowicz.

W drugiej połowie przyjezdne źle ustawiły pułapkę ofsajdową i Katarzyna Rudner wyszła na czystą pozycję jednak strzeliła obok bramki. W 69. minucie już się nie pomyliła i wykończyła dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kasperskiej.

Bogdańczowice zdobyły tylko gola honorowego. Po błędzie Moniki Stroki piłkę przejęła Oliwia Stuliglowa i trafiła do pustej bramki. Wynik na 5-1 ustaliła Sotor, która popisała się indywidualną akcją i strzałem zza 16 metra w krótki róg.

W tabeli 1 ligi kobiet Rolnik (38 punktów) zajmuje drugie miejsce ze startą dwóch punktów do AZS-u PWSZ Wałbrzych i przewagą dwóch nad AZS-em UJ Kraków, ale rywale rozegrali jeden mecz mniej. ULKS jest czwarty i ma w dorobku 24 punkty.

Rolnik B. Głogówek - ULKS Bogdańczowice 5-1 (3-0)
Bramki: 1-0 Sobkowicz - 7., 2-0 Tkaczuk - 14. (samobójcza), 3-0 Sobkowicz - 22., 4-0 Rud#ner - 69., 4-1 Stuliglowa - 78., 5-1 Sotor - 89.
Rolnik: Ludwiczak- Stroka, Rudner, Kościel#niak - Sotor, Kasperska, Dubiel, Kiersztajn (60. Suchanek), Pawłowska (75. Gogolin) - Hadel#ko, Sobkowicz. Trener Stanisław Dyja.
ULKS: Bar- Tkaczuk, Małycha, Kaczerewska, Bielska - Garbicz, Latańska, Gaweł, Kowalczyk - Fiedeń (46. Lewandowska), Stuligłowa. Trener Mirosław Krzyształowicz.