Romuald Figielus wciąż nie ma sobie równych! Zdobył aż cztery złote medale na mistrzostwach Polski

Paweł Sładek
Romuald Figielus ponownie nie ma sobie równych.
Romuald Figielus ponownie nie ma sobie równych. Archiwum prywatne
Podczas niedawnych Mistrzostw Polski Masters w sprincie kajakowym Romuald Figielus, zawodnik z Opola i reprezentant KKS Gwardii, zdobył aż cztery złote medale.

W mistrzostwach wzięło udział aż 903 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Spora ilość konkurentów nie przeszkodziła jednak opolaninowi w sięgnięciu po złoty medal, i to aż czterokrotnie.

Konkurencję C1 200 m (wiek 60-64) zakończył z czasem 54,80 sekund, pokonując o 1,76 s Jerzego Siewruka Z KS ADMIRA Gorzów, który musiał zadowolić się srebrem. W tej samej kategorii, ale na 500 metrów, wywalczył złoto z czasem 2,26,30. Za nim, podobnie jak wcześniej, uplasował się Jerzy Siewruk, który był wolniejszy o 7,49 sekundy.

Na najwyższym stopni podium stanął również w konkurencji C4 200 i 500m, gdy pływał w osadzie łączonej z kolegami z innych klubów: Mirosławem Olejnikiem i Dariuszem Koszykowskim (obaj Master Canoe Szczecin), a także z Jerzym Topa (KK na Fali Kraków).