Rozpoczął się 7. Opolski Festiwal Fotografii

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
7. Opolski Festiwal Fotografii nosi tytuł „Spojrzenie”
7. Opolski Festiwal Fotografii nosi tytuł „Spojrzenie” Sławomir Mielnik (O)
Czternaście wystaw i 60 fotografów, z których częścią będzie można także się spotkać i porozmawiać - to program rozpoczętego w piątek 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii. Zobaczymy portrety ludzi, portrety miejsc i chwile zatrzymane w kadrze.

7. Opolski Festiwal Fotografii nosi tytuł „Spojrzenie”. Bo fotograf to ten, który widzi więcej, inaczej, dostrzega coś, co zwykły człowiek minie. Tegoroczny festiwal przynosi różne sposoby widzenia.

Najważniejszym jego wydarzeniem będzie wystawa „Ring Gierałtowskiego” - wyjątkowe spojrzenie na portret wybitnego fotografa Krzysztofa Gierałtowskiego. 110 portretów wykonanych do wywiadów prasowych wybrano na opolską wystawę spośród 200 tysięcy czarno-białych negatywów.

Bardzo ciekawie zapowiada się wystawa Dominiki Gęsickiej „This is not real life”, dokumentująca życie na najdalej na północ wysuniętym mieście na świecie. Co ciekawe, nie można się tam urodzić, bo ciężarne na dwa tygodnie przed porodem muszą wyjechać na stały ląd.

Dla opolan bardzo ważna będzie wystawa Adama Śmietańskiego - pierwsza wielka retrospektywa wybitnego opolskiego fotografika.
Opolskim akcentem został też festiwal otwarty w Miejskiej Bibliotece Publicznej. „Pierwsze spojrzenie” to podróż sentymentalna do Opola lat 90., na którą zaprasza Jacek Baranowski. Fotograf, który wrócił do Opola po 11 latach pracy w Londynie, pokazuje swoje pierwsze fotograficzne fascynacje.

OFFoto to nie tylko wystawy, ale też spotkania z ludźmi, którzy na świat patrzą przez obiektyw aparatu. Opowiedzą o tym, jak to robią, zdradzą też tajniki warsztatu amatorom.

Opolski Festiwal Fotografii, który potrwa do 4 listopada, to efekt pasji Sławoja Dubiela, Michała Grocholskiego i naszego redakcyjnego kolegi, Sławomira Mielnika.

Opolskie info 6.10.2017

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska