Rusza opolska sieć mentorów edukacji kulturowej. Czasu na zgłoszenie zostało niewiele

Mirela Mazurkiewicz
Celem projektu Opolska sieć mentorów edukacji kulturowej jest stworzenie sieci specjalistów, którzy mają inspirować innych animatorów i nauczycieli do propagowania kultury z wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań.
Celem projektu Opolska sieć mentorów edukacji kulturowej jest stworzenie sieci specjalistów, którzy mają inspirować innych animatorów i nauczycieli do propagowania kultury z wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań. pixabay.com
Założenie jest takie, że każdy uczestnik projektu, po przejściu m.in. cyklu warsztatów, będzie mentorem edukacji kulturowej w swoim środowisku. Celem jest stworzenie sieci specjalistów, którzy mają inspirować innych animatorów i nauczycieli do propagowania kultury z wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań.

- Będziemy podnosić kompetencje opolskich kadr kultury i oświaty z zakresu edukacji kulturalnej. Będziemy przyswajać nowoczesne formy działań edukacyjno-animacyjnych oraz odbywać wizyty studyjne w innych placówkach wdrażających nieszablonowe programy edukacji kulturalnej – zachęca Muzeum Śląska Opolskiego, które jest realizatorem projektu.

Zgłoszenia dla tandemów

Właśnie ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do projektu, w którym wezmą udział tandemy.

– Tandemy, składające się z przedstawiciela środowiska kultury oraz oświaty (animatora oraz nauczyciela/edukatora), którzy podejmą chęć współpracy w ramach sieci mentoringu i wspólnie z nami będą poszerzać swoje kompetencje w celu podniesienia jakości realizowanych przez siebie w regionie działań czy podjęcia zupełnie nowych innowacyjnych wyzwań w swojej lokalnej społeczności – wyjaśnia organizator. - Nie masz partnera? To nic, zgłaszajcie się solo wówczas my połączymy pojedyncze zgłoszenia w tandemy. Planujemy wizyty studyjne, warsztaty, szkolenia.

Efektem działań, prowadzonych w okresie od lipca do grudnia 2024 r., ma być stworzenie scenariusza zajęć dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy otrzymają na zakończenie projektu tytuł „Opolskiego Mentora Edukacji Kulturowej”, wręczany podczas uroczystej gali.

Do kiedy i jak można się zgłaszać

Projekt jest adresowany wyłącznie do osób działających na terenie Opolszczyzny. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 czerwca 2024 r. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na facebookowym fanpage pod nazwą Opolska sieć mentorów edukacji kulturowej. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Nowa Trybuna Opolska jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska