Saltex 4 liga: Po-Ra-Wie Większyce - Kup 3-0

Pomocnik zespołu z Większyc Krzysztof Łebkowski.
Pomocnik zespołu z Większyc Krzysztof Łebkowski. Sławomir Jakubowski
Goście mieli po meczu pretensje do arbitrów. Mocno kwestionowali sytuacje po których padły dwie pierwsze bramki, mające kluczowe znaczenie dla boiskowych wydarzeń.

Zanim one nastąpiły kibice oglądali wyrównane spotkanie, a pierwsi przed szansą na zdobycie bramki stanęli piłkarze z Kup. Najpierw wprost w bramkarza piłkę posłał Sobczak, a po rzucie rożnym wybitą futbolówkę uderzał Kampa, jednak spudłował.
Miejscowi odpowiedzieli niemal tradycyjnie uderzeniem z dystansu Kierdala, ale znacznie bliżej szczęścia był z rzutu wolnego po drugiej stronie boiska Dobrzański. Strzał obrońcy Kup świetnie odbił jednak Bil.

W 37. min doszło do pierwszej bardzo kontrowersyjnej sytuacji. W zamieszaniu w polu karnym gości walczyło dwóch piłkarzy, a sędzia liniowy zasygnalizował zagranie ręką Ko­cza­nowskiego. Z jedenastu metrów prowadzenie Po-Ra-Wiu dał Kierdal.

Druga połowa zaczęła się od idealnej okazji Bojara na wyrównanie. Tyle, że za chwilę miejscowi wygrywali już 2-0 za sprawą K. Stachury. Goście najpierw sygnalizowali faul Blaucika w środku pola, a następnie pozycję spaloną strzelca. Protesty nie znalazły uznania wśród arbitrów. Siedem minut później rozbitych podopiecznych Grzegorza Świerczka pogrążył uderzeniem z 30 metrów Atroszko.

Przyjezdni do końca walczyli o honorowe trafienie, a blisko szczęścia byli Janas i Bojar. Pierwszy trafił na dobrze broniącego Bila, a drugi minimalnie spudłował.

- Nie dziwię się frustracji gości, bo takich karnych raczej się nie gwiżdże - mówił trener Po-Ra-Wia Mariusz Janik. - Tyle że trzy minuty później był już ewidentny na Szafarczyku, a sędzia puścił grę. Jeżeli chodzi o drugą sytuację, to Blaucik sparował piłkę, a spalonego nie będę oceniać, bo nie widziałem. W pierwszej części mecz był wyrównany, natomiast w drugiej mieliśmy więcej z gry.

Po-Ra-Wie Większyce - Kup 3-0 (1-0)
1-0 Kierdal - 37. (karny), 2-0 K. Stachura - 60., 3-0 Atroszko - 67.
Po-Ra-Wie: Bil - Matyja (82. Mętel), Blaucik, Ko­zołup, Atroszko - S. Stachura, Szafarczyk (60. Makowski), Kierdal (81. Stefanides), Łebkowski, K. Stachura (65. Ściański) - Jędrzejczyk. Trenerzy Kamil Stachura i Mariusz Janik.
Kup: Koczwański - Dobrzyński, Warzyc, Wróbel (70. Badecki), Koczanowski - Kampa, Draguć, Marcinów, Sobczak, Pudełko (65. Janas) - Bojar (76. Kupczak). Trener Grzegorz Świerczek.
Sędziował Maciej Krzyżowski (Nysa). Żółta kartka: Marcinów. Widzów 80.