Saltex IV liga: Skalnik Gracze - Orzeł Źlinice 1-2

W akcji pomocnik Orła Tomasz Szpon.
W akcji pomocnik Orła Tomasz Szpon. Sławomir Jakubowski
Goście na spotkanie przyjechali autobusem, który wcześniej woził piłkarzy Standardu Liege. - Duch belgijskiej drużyna nad nami czuwał - śmiał się trener Krzysztof Job.

- To był w naszym wykonaniu słaby mecz, mieliśmy dwie-trzy dobre okazje, a to za mało - przyznał Grzegorz Kutyła, trener Skalnika. - Co więcej pomagaliśmy rywalowi strzelać gole, a sami mogąc uratować ten słaby występ zmarnowaliśmy rzut karny.

Do remisu 2-2 mógł doprowadzić w 90. min po faulu na Sukienniku superstrzelec opolskich rozgrywek Z. Bąk, ale za wcześniejsze przewinienie zrehabilitował się Lokaj. Po meczu mógł być więc zadowolony, w przeciwieństwie do swojego vis a vis - Klimisza. Ten w 78. minucie popełnił katastrofalny błąd. Po strzale Churasa z rzutu wolnego miał właściwie piłkę w rękach, ale zrobił coś dziwnego i skierował ją do własnej siatki. Tak padłą bramka na 1-2, która dała punkty przyjezdnym.

Przed przerwą okazję dla miejscowych zmarnował Szypuła, który trafił w słupek, a z kolei Maryszaka uprzedził bramkarz. Goście też mieli swoje szanse, ale wykończania zabrakło po akcjach Schichty i Piechaczka. Gola zdobyli tuż przed przerwą oddając aż trzy strzały. Najpierw po rzucie rożny uderzył Danieluk, ale wprost w stojącego w bramce obrońcę. Poprawił Margos, jednak w słupek, ale za piłką poszedł Danieluk i drugi raz się nie pomylił.
- Zagraliśmy fajny mecz, z głową i zaangażowaniem, co przełożyło się na okazje i dwie bramki - ocenił Krzysztof Job z Orła. - Myślę, że zasłużyliśmy na wygraną będą w przekroju całego meczu nieco lepsi.

Remis dał Skalnikowi Szypuła, ale to nie wystarczyło i Skalnik przegrał trzeci mecz z rzędu.

Skalnik Gracze - Orzeł Źlinice 1-2 (0-1)
0-1 Danieluk - 43., 1-1 Szypuła - 47., 1-2 Churas - 78.
Skalnik: Klimisz - Sukiennik, M.Płaza, Nowacki, Kuśmiruk - Mroziński - Mroziński (62. Stojko), Gibała (62. Czajkowski), D. Płaza, Paciorek, Maryszczak (77. Lenkiewicz) - Szypuła (69. Z. Bąk). Trener Grzegorz Kutyła.
Orzeł: Lokaj - Grabowski, Margos, Danieluk, Mrocheń - Szpon (90. Goncik), Piechaczek, Malinowski, Schichta - Churas - Młyńczak (73. Kowalczyk). Trener Krzysztof Job
Sędziował Damian Picz (Opole). Żółte kartki: Nowacki, Mroziński - Mrocheń, Margos. Widzów 80.