Short track. Opolanki na zawodach Pucharu Świata w Soczi

Marta Wójcik (z lewej) iAida Bella sprawdziły olimpijskie obiekty.
Marta Wójcik (z lewej) iAida Bella sprawdziły olimpijskie obiekty. Sławomir Jakubowski
Dwie zawodniczki z Opola wystąpiły na zawodach Pucharu Świata w Soczi.

W tej rosyjskiej miejscowości za rok odbywać się będą igrzyska olimpijskie. Wyjazd na nie to marzenie Aidy Belli i Marty Wójcik, zawodniczek AZS-u Politechniki Opole ścigających się na łyżwach na krótkim torze.

Brązowe medalistki mistrzostw Europy sprzed dwóch tygodni w sztafecie mogły więc zapoznać się z olimpijskimi obiektami. Obie wystartowały na dwóch dystansach indywidualnie i w sztafecie.

Bella wystąpiła w dwóch biegach na 500 metrów. W pierwszym wśród 39 zawodniczek zajęła 27. miejsce, a w drugim w gronie 37 startujących uplasowała się na 25. pozycji.

Wójcik natomiast wystartowała we wspomnianym drugim biegu na 500 m i zajęła 33. miejsce. Wystąpiła też na 1500 m i zakończyła rywalizację na 35. pozycji w gronie 40 łyżwiarek.

W rywalizacji indywidualnej najlepiej z polskich reprezentantek wypadła Patrycja Maliszewska zajmując na 500 m dwa razy 13. lokatę.

Opolanki jechały też w polskiej sztafecie na 3000 m. W eliminacjach i finale B - Wójcik, a w półfinale oraz finale B w jej skład wchodziła Bella. Oprócz nich polskie barwy reprezentowały: Paula Bzura, Natalia Maliszewska i Patrycja Maliszewska. Biało-czerwone w gronie 12 sztafet uplasowały się na 8. miejscu.

Kolejne zawody PŚ odbędą się w najbliższy weekend w niemieckim Dreźnie.