Siatkarze Stali przegrali ze Ślepskiem 1:3

Rozgrywający Stali Nysa - Patryk Szczurek.
Rozgrywający Stali Nysa - Patryk Szczurek. Oliwer Kubus
Blok i autowy atak kończyły na niekorzyść nyskiej drużyny dwa pierwsze sety na przewagi. W kolejnym kontrolowali wydarzenia, aby w czwartym szybko stracić dystans i przegrać mecz w Suwałkach.

Dwie pierwsze partie meczu o I-ligowe punkty były wyjątkowo zacięte i emocjonujące do ostatniej piłki. W pierwszym secie po ataku Piórkowskiego i punktowej zagrywce Kęsickiego Stal prowadziła 13:11, a przewagę utrzymywała do stanu 18:16. Wówczas dwie kontry skończył Modzelewski i to Ślepsk prowadził (20:19), a Stal odzyskała inicjatywę za sprawą bloków (21:20). Po autowej zagrywce gospodarzy nysanie mieli piłkę setową, za chwilę kolejną, ale po zablokowaniu Kęsickiego przed szansą stanął zespół z Suwałk. I wykorzystał ją, gdyż w aut zaatakował atakujący z Nysy.

W partii numer dwa finał był podobny, choć Ślepsk zaczął od prowadzenia 4:1. Ataki Piórkowskiego, as Kęsickiego i blok dały jednak prowadzenie Stali 7:6, następnie po bloku rywala przegrywała ona 13:16, a po kontrze Bella 19:22. Nysanie jednak walczyli. Zablokowali Winnika, a dwie akcje Długosza dały im piłkę setową. Okazja przepadła, a Rejno zaatakował w aut i znów w lepszej sytuacji byli gospodarze. Tym razem zablokowali Długosza, a seta skończył aut Stali.

W pierwszym fragmencie trzeciego seta Stal dwa razy za sprawą bloku zyskiwała trzypunktową przewagę, a za drugim razem wygrywała do stanu 19:16. Dwie kontry Bella dały nadzieję Ślepskowi, ale dwa błędy jej pozbawiły.
Czwarta odsłona za sprawą suwalskiego bloku i błędów gości zaczęła się od prowadzenia miejscowych 6:2, podwyższył je Modzelewski po naszym złym przyjęciu na 17:11 i Stal już nie wróciła do gry.

Ślepsk Suwałki - Stal AZS PWSZ Nysa 3:1 (25, 26, -20, 18)
Ślepsk: Kałasz, Skrzypkowski, Makowski, Winnik, Modzelewski, Schamlewski, Andrzejewski (libero) - Bell, Skorij.
Stal: Nożewski, Długosz, Kęsicki, Szczurek, Stancelewski, Piórkowski, Biniek (libero) - Bocianowski, Piotrowski, Bułkowski, Biernat, Rejno.