Siatkarze z Nysy polegli w Suwałkach

Sebastian Stemplewski
W bloku Damian Domonik i Wojciech Szczurowski
W bloku Damian Domonik i Wojciech Szczurowski Sebastian Stemplewski
I-ligowy AZS PWSZ przegrał ze Ślepskiem 0:3 (-20, -21, -28) i znacznie zmniejszył swoje szanse na uniknięcie walki o utrzymanie.

Co prawda akademicy utrzymali 9. miejsce, ale do bezpiecznego ósmego BBTS-u Bielsko Biała tracą trzy punkty, a do siódmego Energetyka Jaworzno - cztery. Do zakończenia fazy zasadniczej zostały tylko dwie kolejki.

W pierwszym secie meczu w Suwałkach akademicy prowadzili 2:1, ale rywale szybko odskoczyli na 6:3. Lepsze zagrywki i kontry dały nysanom prowadzenie 11:9, ale za moment to rywal prowadził 17:14. Po raz kolejny gościom nie udało się odwrócić losów partii.
Druga odsłona była bardzo podobna. Dwa dobre ataki dały AZS-owi prowadzenie 2:0, ale potem tylko tracili dystans i zrobiło się 12:8 dla miejscowych. Strat znów nasi siatkarze nie odrobili i w meczu przegrywali 0-2.

Trzecia partia nie była inna od poprzednich. Rywale wygrywali 8:7, aby przegrywać 19:20. Zdołali jednak wykonać dwa bloki i mieli piłkę setową (24:23). Potem role znów się odwrócili i AZS miał szansę na wygranie seta. Ostatecznie przegrał jednak do 28.