Siatkówka plażowa. Pierwszy triumf Witczaka

Archiwum
Dominik Witczak
Dominik Witczak Archiwum
Reprezentujący na co dzień ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle Dominik Witczak w parze z Grzegorzem Klimkiem wygrali finałowy turniej Pucharu Polski w Radomiu

Najwyższe podium imprezy wywalczyli po wygranym 2:o finale z parą Damian Wojtasik - Rafał Szternel. Dobrze poczynali sobie w Radomiu także inni Opolanie. Mateusz Radojewski i Marcin Melnarowicz zajęli ex aequo z drugą parą piąte miejsce.

Z kolei pozycja 9-12 przypadła Adamowi Parcejowi i Michałowi Bernysiowi oraz Patrykowi Fogelowi i Tomaszowi Wieczorkowi. Zwycięstwem pary Artur Jacyszyn i Grzegorz Pietkie-wicz zakończył się z kolei turniej z cyklu Grand Prix Polski, który rozegrano w Nysie.

Olsztyński duet w finale pokonał 2:0 parę Adam Łukasik - Michał Kryma-rys. W Nysie zabrakło czołowych polskich par, ale była spora grupa naszych zawodników.

Najlepiej wypadli Miłosz Majka z Dominikiem Brojem, których sklasyfikowano na miejscach 5-6. "Oczko" niżej rywalizację zakończyli dwaj zawodnicy AZS-u Nysa Sławomir Krypel i Bartosz Kisielewicz. Lokaty 9-12 przypadły Bartłomie-jowi Dzikowiczowi i Jędrzejowi Brożyniakowi oraz Bartłomiejowi Baniakowi i Mariuszowi Jajus.