Skuteczna "Jedynka"

Kasp
Bardzo dobrze rozpoczęli sezon piłkarze ręczni UKS-u "Jedynka" przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Grodkowie.

W"Gimnazjadzie 2001" rozgrywanej w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej młodzi grodkowianie nie mieli sobie równych. Wygrali bez porażki eliminacje gminne, zwyciężając PG Jędrzejów 24-5, PG 2 Grodków 22-13, oraz powiatowe, po zwycięstwach z PG Olszanka 24-5, PG 4 Brzeg 18-11, PG Łosiów 18-3. Turniej finałowy odbywał się całkowicie pod dyktando "Jedynki", która pewnie pokonała PG 3 Opole 21-8, PG 1 Ozimek 21-10 oraz Gimnazjum 1 Nysa 20-8. Dzięki temu zdobyli mistrzostwo Opolszczyzny młodzików.

Drużyna trenowana przez Piotra Mleczkę dzielnie spisywała się w lidze wojewódzkiej, w której bez straty punktu zajęła 1. miejsce i awansowała do zawodów międzyokręgowych. W turnieju w Zabrzu zwyciężyła Pogoń Sosnowiec 24-21 i Pogoń Zabrze 24-16, zaś w rewanżach rozegranych w Grodkowie pokonała Górnika 20-13 oraz Pogoń 20-18. "Jedynka" i Górnik zdobyły awans do zawodów półfinałowych mistrzostw Polski młodzików, które od 27 do 29 kwietnia rozegrane zostaną w Grodkowie.