Smog w Opolu i w regionie. Bardzo zła jakość powietrza....

  Smog w Opolu i w regionie. Bardzo zła jakość powietrza. Lepiej nie wychodzić z domu

  Piotr Guzik

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Pomiar jakości powietrza w Opolu - wtorek, 5 lutego, okolice godz. 21

  Pomiar jakości powietrza w Opolu - wtorek, 5 lutego, okolice godz. 21 ©Airly.ue

  Smog w Opolu. Choć pogoda wydała się ładna, to właściwie przez cały dzień jakość powietrza w stolicy regionu przekraczała dopuszczalne normy. Sytuacja pogorszyła się wieczorem, szczególnie na peryferiach. W innych miastach regionu też brak czystego powietrza.
  Pomiar jakości powietrza w Opolu - wtorek, 5 lutego, okolice godz. 21

  Pomiar jakości powietrza w Opolu - wtorek, 5 lutego, okolice godz. 21 ©Airly.ue

  Przed godz. 21 najgorsza sytuacja była w Sławicach. Tam stężenie pyłu PM10 wyniosło 285 mikrogramów na metr sześcienny. Tymczasem dopuszczalne maksimum to 50 mikrogramów pyłu PM10 na metr sześc. To oznacza ponad 570 proc. normy tego pyłu.

  Ponad 520 proc. normy PM10 było przy ul. Irydowej w Grotowicach, a blisko 500 proc. w Borkach. Z kolei około 400 proc. normy PM10 odnotowano w Kolonii Gosławickiej, Groszowicach, Wójtowej Wsi i Szczepanowicach.

  W większości miasta czujniki w sieci Airly wskazują ponad 300 proc. normy. Wyjątkiem osiedle Chabrów, Półwieś oraz ścisłe centrum miasta, gdzie jest tylko około bądź ponad 250 proc. normy.

  Bardzo zła jakość powietrza (ponad 300 proc. normy PM10) notowana jest też w Kędzierzynie-Koźlu, Gogolinie, Prudniku, Malni, Choruli, Górażdżach i Lewinie Brzeskim.

  Z kolei w Nysie, Strzelcach Opolskich i Zdzieszowicach jakość powietrza klasyfikowana jest jako zła. Normy są też przekroczone w Brzegu.

  Mając na uwadze, że wieczór jest porą, kiedy mieszkańcy palą w piecach, by ogrzać domy, w najbliższych godzinach można się spodziewać dalszego spadku jakości powietrza. Kto nie musi, ten niech nie wychodzi z domu. Lepiej nie otwierać okien, a posiadacze oczyszczaczy powinni je uruchomić.  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nto.pl

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »