Spektakl "Misterium drogi Św. Wojciecha" przeniesiony do OTLiA

Anna Konopka
Anna Konopka
"Misterium drogi Św. Wojciecha".
"Misterium drogi Św. Wojciecha". Grzegorz Gajos
Spektakl „Misterium drogi Św. Wojciecha” to jedna z atrakcji rozpoczynających się dzisiaj (21 kwietna) obchodów Święta Wojciecha. Przedstawienie można zobaczyć w sobotę i niedzielę (22 i 23 kwietnia) o godz. 20.30 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, a nie jak planowano pod opolską katedrą.

Plenerowe pokazy spektaklu ”Misterium drogi Św. Wojciecha” zostały przeniesione do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora (ul. Kośnego) ze względu na pogodę.

- Spektakle zagramy 22 i 23 kwietnia o godz. 20.30 na dużej scenie OTLiA. Przedstawienia wpisują się w obchody Święta Wojciechowego na 800-lecie Opola - mówi Magdalena Starczewska z OTLiA.

Bezpłatne wejściówki na spektakle można odebrać w kasie OTLiA w dniach:

21.04.17 – od 8.30 – 18.30

22.04.17 – od 10.00 – 20.30

23.04.17 – 19.00 – 20.30

Liczba miejsc jest ograniczona, jedna osoba może pobrać maksymalnie 6 wejściówek bez możliwości wcześniejszej rezerwacji.

Przypomnijmy, że prapremiera sztuki miała miejsce we wrześniu 1996, czyli 21 lat temu.

- Postać św. Wojciecha jest związana z Opolem, chociażby przez legendę o kazaniu na schodach - przypominał Krystian Kobyłka, dyrektor OTLiA.

Sprawdź: Święto Wojciechowe w Opolu! Przed nami trzy dni zabawy [PROGRAM]

- Jednym z powodów przywrócenia spektaklu jest również chęć powrotu do myśli, wrażliwości i artyzmu nieżyjącego już reżysera Petra Nosálka, a także wrażliwości jego współpracowników, czyli Pawła Helebranda, który odpowiada za muzykę do spektaklu i naszych wspaniałych aktorów.

W rolach głównych występują: Barbara Lach, Karolina Gorzkowska, Beata Passini, Georgi Angiełow, Zygmunt Ba­biak, Krzysztof Jarota, Andrzej Mikosza, Tomasz Szczygielski i Andrzej Szymański.

Dodajmy, że dotąd spektakl był odgrywany w różnych miejscach, ważnych historycznie i religijnie, między innymi w Gnieźnie podczas spotkania Jana Pawła II z prezydentami Polski, Litwy, Ukrainy, Czech, Węgier i Niemiec w 1997 roku, w Świętym Gaju, miejscu związanym historycznie z postacią św. Wojciecha, czeskiego biskupa z Pragi i polskiego męczennika, patrona jednoczącej się wówczas Europy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska