Spółka WTT z Opola za unijne pieniądze przetestuje nowy typ katalizatora

Edyta Hanszke
Spółka WTT z Opola za unijne pieniądze przetestuje nowy typ katalizatora Adam Zadorożny, prezes WTT Polska i Marcin Kucia, wiceprezes K2Biznes. Dzięki współpracy tych firm udało się uzyskać unijne dofinansowanie na projekt.
Spółka WTT z Opola za unijne pieniądze przetestuje nowy typ katalizatora Adam Zadorożny, prezes WTT Polska i Marcin Kucia, wiceprezes K2Biznes. Dzięki współpracy tych firm udało się uzyskać unijne dofinansowanie na projekt. Edyta Hanszke
Spółka West Technology & Trading Polska z Opola zdobyła dotację unijną z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na projekt badawczo-wdrożeniowy. Testuje urządzenie dla przemysłu chemicznego.

Projekt pod trudną nazwą „Opracowanie technologii krystalizacji na bazie nowego typu krystalizatora do związków organicznych ze stopów w zawiesinie” ma polegać na przeprowadzeniu badań i testów w celu wprowadzenia na rynek innowacyjnych instalacji do krystalizacji. WTT Polska testuje krystalizator nowego typu dla przemysłu chemicznego.

Badania będą przeprowadzone na związku organicznym, kaprolaktamie, który wykorzystywany jest m.in. do produkcji przędzy tekstylnej i technicznej oraz żywic dla przemysłu motoryzacyjnego, elektrycznego i elektronicznego. Stosuje się go także do formowania i pokrywania powierzchni do produkcji osłonek do wyrobów spożywczych, opakowań spożywczych odpornych na wysokie temperatury, opakowań dla produktów medycznych, kamizelek kuloodpornych, sieci rybackich, sztucznych kości i ścięgien.

Koszt realizacji projektu to 12 mln zł, a unijne dofinansowanie  z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 wyniesie ponad 9 mln zł. W przygotowaniu wniosku o dofinansowanie WTT Polska pomagała inna opolska spółka - K2Biznes.

WTT Polska z Opola działa od 1998 r., zatrudnia ponad 20 osób, ma trzy oddziały także we Wrocławiu i Krakowie, zajmuje się projektowaniem i budowaniem instalacji dla branży chemicznej i energetycznej.

- Testowana przez nas technologia stwarza duże możliwości otrzymywania substancji o bardzo wysokiej czystości, przy równoczesnej redukcji zużycia energii w porównaniu z procesem destylacji i dotychczasowych metod krystalizacji w stopie - wyjaśnia Adam Zadorożny, prezes WTT Polska. - Jej zaletami są także skrócenie czasu procesu krystalizacji i mniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne poprzez ograniczenie substancji chemicznych używanych w tym procesie.

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska