Sport > Justyna Jegiołka wygrała tenisowy turniej ITF

Pochodyca z Leśnicy zawodniczka okazała się bezkonkurencyjna w greckim Volos.

17-letnia Polka wywalczyła tytuł, tracąc w spotkaniu finałowym z Miką Urbancić zaledwie 5 gemów. O losach pierwszej partii zadecydowała przewaga jednego breaka na korzyść Polki. Set zakończył się wynikiem 6:4. Druga odsłona była o wiele bardziej jednostronna, a rozstawiona z "czwórką" Słowenka zdołała wywalczyć w nim zaledwie jednego gema.
Jegiołka była rozstawiona w imprezie w Volos z "piątką". W drodze do finału straciła zaledwie jednego seta, w meczu pierwszej rundy ze Szwajcarką Milicą Tomic. Wraz z tą zawodniczką dotarła do finału debla, w którym nie sprostały najwyżej rozstawionej parze: Nicole Clerico i Mika Urbancić.

Dzięki zwycięstwu w Volos Justyna Jegiołka awansuje w okolice 580. pozycji w rankingu WTA. Za triumf w turnieju o puli nagród 10 tysięcy dolarów 17-letnia Polka otrzymała 6 punktów do światowej klasyfikacji.

Dla Justyny Jegiołki jest to drugi wygrany turniej w karierze. W kwietniu tego roku triumfowała w bliźniaczej imprezie w hiszpańskiej Fuerteventurze.