Srebro Zrywu Opole na mistrzostwach Polski

Natalia Pawlaczek świetnie spisała się na swojej zmianie sztafety.
Natalia Pawlaczek świetnie spisała się na swojej zmianie sztafety. Sławomir Jakubowski
W pierwszym dniu zawodów pływackich w Ostrowcu na podium stanęła sztafeta Zrywu Opole.

Zanim doszło do drużynowej rywalizacji, kończącej dzień, nasze pływaczki startowały w eliminacjach i finałach indywidualnych. Do spinterskiej konkurencji 50 metrów stylem dowolnego przystąpiły aż cztery.

Do finału A awansowała tylko Anna Kawecka, która zajęła w nim 6. miejsce, a to dało jej brąz w stawce młodzieżowców. Natalia Pawlaczek i Sonia Bochyńska musiały zadowolić się finałem B i odpowiednio miejscami 12 i 13. Aleksandra Kamińska odpadła w kwalifikacjach.

Wieczorem aż trzy z nich po raz trzeci tego dnia stanęły na startowych słupkach. W sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym do Bochyńskiej, Pawlaczek i Kamińskiej dołączyła na pierwszej zmianie Paula Żukowska. Od początku było wiadomo, że poza zasięgiem są reprezentantki AZS-u AWF, a opolanki stoczyły bój z AZS-em UWM Wrocław i Unią Oświęcim.

O kolejności na podium zdecydowała na swojej zmianie Pawlaczek, która uzyskała czwarty wynik w stawce wszystkich startujących. Nasze dziewczęta uzyskały czas 8.27,69, a triumfatorki były lepsze o pięć sekund.

Srebrny medal jest kolejnym mistrzowskim w kolekcji sztafety Zrywu, która na podium staje od kilku edycji MP zarówno na krótkim, jak i długim basenie.

Udany powrót zanotowała Otylia Jędrzejczak, która na 200 metrów motylkiem uzyskała czas gorszy od swojego rekordu Polski o cztery sekundy, ale i tak pewnie wygrała. Wśród mężczyzn triumfował inny polski specjalista od "delfina" Paweł Korzeniowski. Oboje wypełnili minima na Mistrzostwa Świata.