Stal Stalowa Wola - Odra Opole 1-1

Marcin Sabat/nto.pl Bartosz Szymocha/nto.pl
Ten mecz miał bardzo duże znaczenie dla układu dolnych rejonów tabeli II ligi.
Odra zremisowała w wyjazdowym pojedynku ze Stalą Stalowa Wola. Zobacz zapis relacji na żywo, minuta po minucie.

Ten mecz miał bardzo duże znaczenie dla układu dolnych rejonów tabeli II ligi. Oba zespoły walczą bowiem o utrzymanie w niej. Odra przed tą kolejką była na 10. pozycji (23 punkty), a Stal na 15. i miała o trzy punkty mniej.

- Dlatego to spotkanie ma szczególny wymiar - zaznacza szkoleniowiec Odry Witold Mroziewski. - Każdy zdobyty w nim punkt będzie dla nas bardzo cenny, bo jednocześnie nie pozwolimy naszemu bezpośredniemu rywalowi na poprawę jego sytuacji. Biorąc pod uwagę tabelę II ligi, to dużo ważniejszy pojedynek niż ostatni z Ruchem Chorzów.

W celu odświeżenia relacji, należy wcisnąć F5.

Stal Stalowa Wola - Odra Opole

1-1 (1-1)

KONIEC MECZU

1-0 Pałkus - 2.
1-1 Kubik - 21. (karny)

Składy:

Stal: Wietecha (kapitan) - Ławecki, Kasiak, Wieprzęć, Maciorowski - Krawiec, Dopierała (88. Drozd), Kusiak, Pałkus (69. Stręciwilk) - Czyżyk (55. Kowalczyk), Iwanicki. Trener Albin Mikulski.
Odra: Feć - Orłowicz, Ganowicz (kapitan), Zitka, Janicki - Błażejewski, Tracz, Kubik, Surowiak (90. Dzierżenga) - Enyinnaya (77. Paciorek), Feliksiak (83. Kochanowski). Trener Witold Mroziewski.

Sędziował Sebastian Jarzębak z Bytom. Widzów 2000 (w tym 50 z Opola).

1' - Spotkanie rozpoczynają gospodarze.

2' - GOL DLA STALI! Rzut wolny dla gospodarzy z 25. metrów. Przemysław Pałkus uderza prosto w okno bramki strzeżonej przez Marcina Fecia. Bardzo zły początek meczu.

3' - Kolejna akcja Stali, do piłki bitej z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Marek Kusiak, lecz uderzał nad poprzeczką.

7' - Akcja Odry - Błażejewski dośrodkował spod linii bocznej, lecz w polu karnym miejscowych nie było nikogo z opolan i Wietecha pewnie złapał piłkę.

8' - Rzut wolny dla Odry, dośrodkowanie Kubika, piłkę wypuścił bramkarz Stali. Był tam jeszcze Hugo, jednak nic z tej akcji dobrego nie wynikło.

11' - Ponownie dobra akcja Błażejewskiego, który dośrodkował w pole karne. Tym razem piłka znalazła Hugo, który strzelił gola... ręką. Otrzymał za to żółtą kartkę, a bramka oczywiście nie została uznana.

12' - Kontratak Stali, jednak na spalony był zawodnik miejscowych, Łukasz Czyżyk. Odra otrząsnęła się po stracie gola, jednak jej akcje rozbijają defensorzy Stali.

13' - Szybka akcja Czyżyka, który próbował przedrzeć się w pole karne, jednak Zitka dobrze go blokował. Aut dla Stali.

17' - Janusz Iwanicki urwał się obrońcom Odry, wycofał przed pole karne, tam Rafał Dopierała dopadł do piłki, uderzył nad Feciem i, na szczęście dla nas, nad poprzeczką...

21' - GOOOL DLA ODRY!. Feliksiak wpadł w pole karne Stali i został przewrócony przez rywala. Sędzia podyktował rzut karny, którego pewnie wykorzystał Łukasz Kubik. 1-1!

24' - Dobry strzał z dystansu Marcela Surowiaka, jednak Wietecha pewnie broni.

25' - Rzut wolny dla Stali, jednak Janicki wybił piłkę na rzut rożny. Bez zagrożenia dla bramki Odry.

26' - Ponownie Odra w ataku. Szczęścia próbował Błażejewski, jednak popisał się niecelnym strzałem z szesnastu metrów.

27' - Po dośrodkowaniu Orłowicza, Surowiak z dziewięciu metrów, z pierwszej piłki uderzył prosto w bramkarza Stali.

29' - Świetne podanie Marka Tracza do wychodzącego na wolne pole Surowiaka, jednak obrońca Stali, Andrzej Kasiak był szybszy.

31' - Chwila spokojnej gry w środku pola.

32' - Podopieczni trenera Albina Mikulskiego wywalczyli rzut rożny. Odra przejmuje piłkę, jednak Tracz faulowany.

35' - Akcja Odry, Błażejewski zagrywał do Hugo, jednak ten sfaulował obrońcę Stali.

37' - Enyinnaya ponownie fauluje, tym razem w środku pola z bólu zwija się Dopierała. Nasz zawodnik musi uważać, gdyż ma już jedną żółtą kartkę.

38' - Dobrze pracuje nasza defensywa, nie dopuszcza do groźnych sytuacji. Dobrze akcje kasuje Zitka. W akcjach ofensywnych brakuje nam zdecydowania i pomysłu.

39' - Dopierała nie doszedł do piłki w polu karnym Odry, Zitka zażegnał niebezpieczeństwo. Na murawie po starciu z jednym z naszych zawodników leży Pałkus.

40' - Faul na Marku Traczu, daleko od pola karnego Stali. Szczęścia próbował Kubik, jednak jego uderzenie słabe i niecelne.

41' - Akcja po drugiej stronie boiska, Iwanicki próbował lobować Fecia, jednak nasz bramkarz zdołał złapać futbolówkę.

45' - Feliksiak próbuje strzału z dystansu, jednak piłka daleko od bramki. Sędzia doliczył 1 minutę.

45' + 1 - Dopierała z kolei próbuje jeszcze przed przerwą dać prowadzenie Stali, jednak jego uderzenie przelatuje nad bramką.

45' + 1 - koniec I. połowy.

Strzały (celne): Stal - 6 (3), Odra - 7 (3)
Rzuty rożne: Stal - 4, Odra - 1
Spalone: Stal - 1, Odra - 0
Faule: Stal - 11, Odra - 8

Wymarzony początek dla Stali, kiedy to w teoretycznie niegroźnej sytuacji Pałkus z rzutu wolnego strzelił w samo okienko, Feć wyciągnięty jak struna nie złapał piłki. Trener Mroziewski zwrócił uwagę na to, że mur był źle ustawiony. Jakby tego było mało, to 60 sekund później Kusiak znalazł się w sytuacji sam na sam, ale uderzył głową nad bramką. Ze stanu 0-2 w 3. minucie meczu trudno byłoby się podnieść. Odra doszła jednak do siebie, a sygnał do ataku dali Tracz z Błażejewskim. Opolanom jednak brakowało ostatniego, celnego dogrania. Chwile później Feliksiak dostał dobrą piłkę, wpadł w pole karne i został sfaulowany przez Czyżyka. Karnego wykorzystał Kubik. Później jeszcze kilka akcji oskrzydlających Odry, pare strzałów z dystansu, które jednak nie przyniosły efektu bramkowego. Obrona Odry gra pewnie, Feć nie miał dużo roboty. Remis oddaje to, co działo się w tej I. części na murawie w Stalowej Woli.
46' - Odra rozpoczyna II. część meczu. Żaden ze szkoleniowców nie dokonał zmian w swojej drużynie.

47' - Stal próbuje kontrataku, jednak Ilia Zitka jest na miejscu i przerywa akcję.

48' - Rzut wolny dla Odry z narożnika pola karnego po faulu na Hugo. Błażejewski wrzuca piłkę, Ganowicz próbował dojść do piłki, lecz Ławecki ubiegł go i wybił na rzut rożny.

49' - Po dośrodkowaniu Janickiego Wietechę próbował pokonać Błażejewski, jednak bramkarz Stali na posterunku i ponownie Odra ma rzut rożny.

50' - Przemysław Pałkus walczył o piłkę w polu karnym Odry, jednak faulował przy tym naszego bramkarza i wznowimy grę od rzutu wolnego.

53' - Rzut wolny dla Stali spod linii bocznej boiska, złe jednak dośrodkowanie i piłka wyszła za linię.

54' - Łukasz Kubik otrzymał żółtą kartkę za faul na zawodniku Stali.

55' - Prostopadłe podanie Tracza do Feliksiaka, jednak w ostatniej chwili wychodzącemu na czystą pozycję zawodnikowi Odry piłkę spod nóg wybili defensorzy Stali.

56' - Ganowicz zobaczył żółtą kartkę za faul, a w drużynie Stali zmiana. Za Łukasza Czyżyka wszedł Paweł Kowalczyk.

57' - Nieporozumienie w szykach obronnych Odry próbowali wykorzystać rywale, Iwanicki zagrywał do Dopierały, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Feciem i strzelił nad bramką.

60' - Gra przeniosła się na środek boiska.

61' - Odra próbuje wyprowadzić kontratak, jednak Enyinnaya faulowany.

62' - Kowalczyk próbował dojść do prostopadłego zagrania, jednak Ganowicz był szybszy. Na dodatek został sfaulowany przez rywala w polu karnym Odry.

63' - Żółtą kartkę w drużynie miejscowej Stali otrzymał żółtą kartkę za faul na Hugo.

64' - Ponownie Hugo faulowany, tym razem jednak Odra będzie egzekwowała rzut wolny 20. metrów od bramki Stali. Marek Tracz zdecydował się na uderzenie, jednak piłka przeleciała obok bramki, za co przeprosił kolegów.

65' - Odra przejęła inicjatywę, próbuje odważniej zaatakować. Surowiak próbował przedrzeć się, jednak piłkę wybili obrońcy miejscowych. Chwilę później Janicki zagrywał w pole karne, jednak Wietecha pewnie złapał futbolówkę.

68' - Po błędzie obrońców, w polu karnym Stali znalazł się Błażejewski, jednak piłkę sparowaną przez obrońców złapał Wietecha.

69' - Druga zmiana w drużynie miejscowych. Z boiska zszedzł strzelec bramki, Przemysław Pałkus, a na murawę wszedł Łukasz Stręciwilk. W Odrze jeszcze bez zmian.

73' - Odra wywalczyła rzut rożny. Błażejewski zagrywa w pole karne, jednak obrońcy Stali wybili piłkę. Na dodatek Marek Tracz bez piłki sfaulował rywala, sędzia nie pokazał jednak kartki.

74' - Marek Tracz uderzał sprzed pola karnego, jednak piłka ponownie minęła światło bramki strzeżonej przez Wietechę.

77' - Rzut wolny spod linii bocznej dla Odry, jednak piłka znalazła się po chwili w rękach bramkarza gospodarzy. Pierwsza zmiana w Odrze. Z boiska schodzi Enyinnaya, zastępuje go Grzegorz Paciorek.

78' - Feliksiak faulowany w narożniku boiska, z rzutu wolnego piłkę wrzucał Marek Tracz, ponownie jednak obrońcu Stali wybijają, wychodząc przy okazji z szybkim kontratakiem, jednak fatalne ostatnie podanie i Feć łapie piłkę.

81' - Iwanicki uciekł w pole karne, dośrodkowywał wzdłuż linii bramkowej, jednak na szczęście dla opolan nie było nikogo, kto mógłby spożytkować tę piłkę. Chwilę później rzut rożny dla Stali, jednak obrońcy Odry daleko wybijają piłkę. Do wejścia gotowy jest Grzegorz Kochanowski.

83' - Druga zmiana w drużynie Witolda Mroziewskiego. Za Tomasza Feliksiaka na boisku pojawił się wspomniany Kochanowski. Za linią boczną gotowi do zmiany są jeszcze Dzierżenga i Grodzki.

84' - Z narożnika pola karnego próbował strzelać Krawiec, jednak Orłowicz zdążył go zablokować.

85' - Żółta kartka dla zawodnika Stali. Zobaczył ją Łukasz Stręciwilk.

86' - Marcin Feć łapie piłkę bitą w pole karne przez zawodników miejscowych.

88' - Trzecia zmiana w ekipie rywali. Za Dopierałę na boisku pojawił się obrońca, Marek Drozd.

89' - Rzut wolny dla Odry z 28. metrów, jedna z ostatnich okazji do zdobycia bramki. Do piłki podszedł Marek Tracz, jednak piłka została wybita przez Stal.

90' - Sędzia przedłuża mecz o 3. minuty. Na boisku za Surowiaka pojawił się Wojciech Dzierżenga.

90' + 1 - Stręciwilk uderzał na bramkę Odry z 16. metrów, na szczęście Marcin Feć świetnie broni.

90' + 3 - Grzegorz Kochanowski zobaczył żółtą kartkę.

90' + 3 - Koniec meczu. Odra przywiezie do Opola ze Stalowej Woli cenny punkt. 1-1