Start Namysłów i Swornica Czarnowąsy w półfinale Pucharu Polski

Oliwer Kubus
Fragment meczu Leśnica - Swornica Czarnowąsy.
Fragment meczu Leśnica - Swornica Czarnowąsy. Oliwer Kubus
W dwóch spotkaniach ćwierćfinałowych rozgrywek piłkarskich na szczeblu wojewódzkim nie brakowało emocji. Dwa pozostałe mecze odbędą się 24. kwietnia.

Do przerwy trzecioligowiec z Namysłowa po trafieniach Patryka Pabiniaka prowadził z ostatnim zespołem klasy okręgowej 2-0, ale piłkarze z Walc zaprezentowali się po przerwie znacznie lepiej i dwukrotnie zdobywali bramkę kontaktową. Na boisku nie było aż nadto widać różnicy między rywalami, a to głównie dobrze wróży ekipie Andrzeja Lewczaka.

Walce - Start Namysłów 2-4 (0-2)
0-1 Pabiniak - 18., 0-2 Pabiniak - 41., 1-2 J. Krauze - 51., 1-3 Bonar - 60., 2-3 J. Krauze - 74., 2-4 Raszewski - 85.
Walce: Barszcz - Latus, P. Krauze (87. Galas), Pietrzyk, Kapłon - Barton, Makowski, J. Krauze, Stoklossa (73. Kieszkowski) - Kotysz, Malinowski. Trener Andrzej Lewczak.
Start: Rozmus - Zalwert, Kozan, Żołnowski, Gołębiewski - Biliński (46. Bonar), Szpak, Jankowski (75. Wilczyński), Pabiniak - Jordan (63. Raszewski), Mehlich (63. Maryniak). Trener Bogdan Kowalczyk.
Sędziował Arkadiusz Przystał (Nysa). Żółte kartki: P. Krauze - Biliński, Maryniak. Widzów 30.

Bohaterem drugiego ćwierćfinału okazał się bramkarz Swornicy Czarnowąsy Tomasz Minkiewicz, który w serii rzutów karnych obronił uderzenia Mateusza Antosza i Bartosza Brzozowskiego, zapewniając awans swojej ekipie.
Wregulaminowym czasie gry padł sprawiedliwy wynik 1-1. Więcej emocji przysporzyła druga połowa, w której padły obie bramki. Mecz toczył się w niezłym tempie, ale obie ekipy nie grzeszyły skutecznością.

Leśnica - Swornica Czarnowąsy 1-1 (0-0) rzuty karne 5-6
0-1 Luptak - 47., 1-1 Gwiaździński - 60. (karny)
Leśnica: Pietrek - Nowak, Brzozowski, M. Dyczek, Piotr Dyczek - Rychlewicz (80. Janczarek), Gwiaździński, Sopel (67. Ryncarz), Chojnowski (35. Sikora), Moneta (80. Dudek) - Antosz. Trener Marek Hanzel.
Swornica: Minkiewicz - Kurc, Wróbel, Zmuda (46. Kołodziej), Słonecki - Luptak, Franek, A. Steczek (65. Kostrzycki), Dłutowski (71. Smęt) - Scisło, Komor (83. Twardowski). Trener Wojciech Lasota.
Sędziował Arkadiusz Przystał (Nysa). Żółte kartki: Gwiaździński, M. Dyczek, Ryncarz - Kołodziej, Franek, Kostrzycki. Widzów 40.

Spotkania rozgrywano na sztucznej murawie w Prószkowie. Dwa pozostałe mecze: Odra Opole - Odra Wodzisław oraz Piast Strzelce Opolskie - Polonia Głubczyce odbędą się 24. kwietnia. Pary półfinałowe (mecze 1. maja): Odra O./Odra W. - Swornica, Start - Piast/Polonia.