Strażacy OSP Dębie wygrali zawody pożarnicze w Kotorzu Małym

Nox/ratownictwo.opole.pl
21 drużyn wystartowało w sobotę w Kotorzu Małym w zawodach sportowo-pożarniczych powiatu opolskiego.
Kotórz Maly: zawody sportowo-pozarnicze. Pierwsze miejsce zajeli strazacy OSP Debie.

Kotórz Mały: zawody sportowo-pożarnicze

Przed publicznością pokazało swe umiejętności 12 drużyn męskich w tzw. grupie A oraz 9 drużyn kobiecych w grupie C.

Wszystkie drużyny miały do pokonania strażacką sztafetę oraz ćwiczenia bojowe.

W pierwszym biegu sztafety drużyna męska z OSP Dębie podniosła poprzeczkę rywalom kończąc swój bieg z wynikiem 59,93 sekundy. Długo nikt nie potrafił przebić tego czasu, aż do startu drużyny ze Sławic. Ochotnicy ukończyli bieg z wynikiem 58,9 sekundy trafiając na pierwsze miejsce w konkurencji sztafety pożarniczej. Jedynie obrońcom tytułu OSP Żelazna udało się "wykręcić" lepszy czas (57,60s) ale po doliczeniu 5 punktów karnych, drużyna ta znalazła się daleko za czołówką.

Kobiety z OSP Żelazna nie miały sobie równych i po swoim biegu został Paniom zapisany czas biegu na poziomie 65,10 sekundy. Kolejne drużyny z OSP Łubniany miały 71,60 a kobiety z Osowca zakończyły bieg z wynikiem 73,20 sekundy.

Po zakończeniu pierwszej konkurencji przystąpiono do ćwiczeń bojowych.

I w tej konkurencji drużyna kobieca z Żelaznej nie miała sobie równych. Kobiety po wspaniałym "rozwinięciu" zakończyły swoje ćwiczenie z wynikiem 44,7 sekundy zapewniając tym samym sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej z wynikiem 109,8 sekundy.

Drugie miejsce w ćwiczeniu miały kobiety z Łubnian uzyskując czas 49,40 ale niestety po doliczeniu 5 punktów karnych musiały w klasyfikacji końcowej ustąpić i znaleźć się na miejscy trzecim z wynikiem 126,00.

Trzecią drużyną w ćwiczeniach z wynikiem 50,4 była drużyna kobieca z Dobrzenia Wielkiego, która to w klasyfikacji generalnej zajęła miejsce drugie z czasem 124,3 sekundy.

W ćwiczeniach mężczyzn najlepsza była drużyna ze Sławic z wynikiem 35,7 sekundy, ale po otrzymaniu 25 punktów karnych w klasyfikacji generalnej drużyna ta znalazła się dopiero na 10 miejscu. Drugą drużyną w tej konkurencji była OSP Dębie z czasem 35,8 sekundy pokonując obrońców tytułu OSP Żelazną o 1,2 sekundy.

OSP Dębie z czasem końcowym 95,73 zajęła pierwsze miejsce. Druga lokata w końcowej klasyfikacji przypadła jednostce OSP Łubniany, która zajęła w ćwiczeniach trzecie miejsce 37,70. Trzecie miejsce na podium wywalczyli ochotnicy z Żelaznej z wynikiem konkurencji 37,00 i czasem ogólnym 99,6.