Studenci w Nysie mają po 15 lat

PWSZ Nysa
Na razie nyscy gimnazjaliści rozwijają swoje chemiczne zainteresowania oraz spotykają się na zajęciach z informatyki. Od stycznia przyjdzie czas na kolejne przedmioty: fizykę, biologię, matematykę i język angielski.
Na razie nyscy gimnazjaliści rozwijają swoje chemiczne zainteresowania oraz spotykają się na zajęciach z informatyki. Od stycznia przyjdzie czas na kolejne przedmioty: fizykę, biologię, matematykę i język angielski. PWSZ Nysa
130 gimnazjalistów bierze udział w projekcie Nyska Kuźnia Młodych Talentów. Dzięki temu mogą chodzić na prawdziwe zajęcia akademickie organizowane w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Chodzi o to, by pobudzić dzieciaki do działania, a poprzez dodatkowe zajęcia, prowadzone w duchu akademickim, rozwijać ich pasje i umiejętności - tłumaczy Anna Wójtowicz, pracownik biura projektów Państwowej Wyższej szkoły Zawodowej w Nysie.

Chodzi o projekt Nyska Kuźnia Młodych Talentów, który nyska PWSZ realizuje już od kilku tygodni. W ramach programu 132 nyskich gimnazjalistów bierze udział w dodatkowych lekcjach popołudniowych, które mają miejsce w gmachu uczelni, a prowadzą je wykładowcy PWSZ.

- To zajęcia z chemii, fizyki, informatyki, matematyki, biologii i języka angielskiego - wylicza Anna Wójtowicz.

Młodzież chętnie sięga po dodatkową wiedzę, zwłaszcza, że lekcje w salach PWSZ zdecydowanie różnią się od tych, które maja na co dzień w gimnazjum.

- Choćby taka informatyka - mówi pani Anna. - Zamiast tradycyjnych zagadnień, młodzież ma okazję zaczerpnąć nieco wiedzy z zakresu zarówno programowania, jak i robotyki. To dla nich frajda chociażby z tego powodu, że część ćwiczeń prowadzonych jest na specjalnym robocie zbudowanym z klocków lego.

Informatyczne arkana wiedzy zgłębia z gimnazjalistami Adam Dudek, natomiast w laboratorium chemicznym młodzież pracuje wraz z prorektorem Przemysławem Malinowskim, który nie szczędzi sił, by pokazać gimnazjalistom najefektowniejsze doświadczenia.

Zajęcia tematyczne, podczas których uczelnia ma okazję podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, to jednak nie wszystko. Projekt, który opiewa na blisko 200 tys. zł, a dofinansowany został w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, przewiduje również indywidualne spotkania z młodzieżą w ramach doradztwa zawodowego.

Ponadto zaplanowano także dwie wycieczki edukacyjne - do obserwatorium astronomicznego w Chorzowie i siedziby Parku Narodowego w Kudowie Zdroju. Spotkania uczelnianych wykładowców z gimnazjalistami potrwają aż do 17 lipca przyszłego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska