Sukces koszykarzy Politechniki Opolskiej

Archiwum zespołu
Drużyna Politechniki Opolskiej ze zdobytymi medalami i pucharami.Stoją: (od lewej) Dariusz Nawarecki (II trener), Jacek Łuniewski (trener odnowy biologicznej), Tomasz Wilczek (trener), Wojciech Rogacewicz, Przemysław Szymański,  Łukasz Nowak, Tomasz Czajkowski, Tomasz Antoniak, Bartosz Zubik, Dominik Krzyś.W dolnym rzędzie: (od lewej) Bartosz Kasperski, Maciej Kret, Wojciech Bara, Artur Styła. Leży Rafał Wojciechowski.
Drużyna Politechniki Opolskiej ze zdobytymi medalami i pucharami.Stoją: (od lewej) Dariusz Nawarecki (II trener), Jacek Łuniewski (trener odnowy biologicznej), Tomasz Wilczek (trener), Wojciech Rogacewicz, Przemysław Szymański, Łukasz Nowak, Tomasz Czajkowski, Tomasz Antoniak, Bartosz Zubik, Dominik Krzyś.W dolnym rzędzie: (od lewej) Bartosz Kasperski, Maciej Kret, Wojciech Bara, Artur Styła. Leży Rafał Wojciechowski. Archiwum zespołu
Zespół Politechniki Opolskiej zajął 3. miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski, co dało mu jednocześnie drugą pozycję w klasyfikacji politechnik w naszym kraju.

Opinia

Opinia

DARIUSZNAWARECKI,
II trener
Politechniki

Pozostał w naszej drużynie niedosyt. Byliśmy bardzo blisko złota. W półfinale zagraliśmy bardzo dobry mecz. W drużynie ALK z Warszawy było aż siedmiu zawodników z drużyny Polonii 2011 Warszawa, która kilka tygodni temu wywalczyła awans do polskiej ekstraklasy, czyli grać będzie dwie klasy wyżej od nas. Nasz mecz półfinałowy to był przedwczesny finał. Przegraliśmy po dogrywkach, a porażka w takich okolicznościach zawsze dodatkowo boli.

Turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski odbył się w Katowicach, a wystąpiło w nim 16 drużyn. Opolska drużyna była zaliczana do faworytów.

Jej trzon stanowili bowiem zawodnicy grający normalnie w II lidze w barwach AZS-u PO Opole, a dodatkowo zostali wzmocnieni dwoma studentami występującymi na co dzień w również II-ligowej Pogoni Prudnik: Wojciechem Barą i Wojciechem Rogacewiczem.

W grupie nasz zespół nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń i kolejno pokonał: PWSZ Konin 90:62, Uniwersytet Przyrodniczy z Lublina 103:56 i Wyższą Szkołę Ekonomiczną z Białegostoku 94:59.
Następnie po emocjonującym meczu opolanie pokonali Akademię Wychowania Fizycznego z Gdańska 81:78, by w meczu o wejście do finału ulec po dwóch dogrywkach Akademii im. Leona Koźmińskiego z Warszawy 71:80.

W meczu o brąz opolanie pokonali Politechnikę z Poznania 85:80.

Złoto zdobyła drużyna ALK, która w finale wygrała z Politechniką Warszawską. Pokonani w finale zostali tym samym złotymi medalistami w klasyfikacji politechnik, którą przeprowadzono dodatkowo, a naszej drużynie przypadł srebrny medal.

Choć może apetyty były nieco większe, to po raz kolejny koszykarze z naszej uczelni udowodnili, że należą do krajowej czołówki w rywalizacji studentów.